У Рівному з’явиться Агенція розвитку Рівного

Мисливсько-спортивний комплекс «Сокіл»
Щасливе
09.06.2021  13:13

У Рівному з’явиться Агенція розвитку Рівного

10 червня 2021 року на засіданні сесії Рівненської міської ради буде винесене питання створення комунальної установи «Агенція розвитку Рівного» Рівненської міської ради.

Такі інституції відомі в Україні, як «Агенції розвитку міста» або «Інститут міста». Вони функціонують в багатьох містах країни та є такими собі «мозковими центрами», які напрацьовують найкращі рішення для розвитку міст, зокрема, через вивчення досвіду інших міст – як українських, так і іноземних – і які стають вхідними воротами для залучення в місто численних нових програм, різного роду зовнішнього фінансування: матеріально-технічної допомоги, грантів, кредитів, в тому числі і допомагають залучати інвесторів.

До сьогоднішнього дня в Рівному не було муніципальної структури, яка би комлексно та системно займалася цими питаннями та функціонувала, як фокусний проєктний офіс. Фактично, все тримається на ентузіазмі та ініціативності окремих службовців міської влади та громадських організацій, активістів.

Отож, передбачається, що комунальна установа «Агенція розвитку Рівного» – створюється Рівненською міською радою як неприбуткова установа, заснована на комунальній власності і підпорядкована виконавчому комітету Рівненської міської ради.

Головна мета її створення: сприяння та підсилення процесів розвитку Рівненської міської територіальної громади, підвищення рівня інституційної та організаційної спроможності органів виконавчої влади, її закладів, установ та структур.

Мета діяльності КУ «Агенція розвитку Рівного» – сприяння реалізації стратегії Рівненської територіальної громади, розробки її секторальних програм та проєктів, щодо інноваційного розвитку громади; надання аналітичної, дослідницької, експертної підтримки цьому процесу; підвищення рівня інституційної та організаційної спроможності органів виконавчої влади Рівненської ТГ, її закладів, установ та структур різних форм власності; налагодження партнерських відносин з міжнародними організаціями, містами, країнами з метою залучення кращого іноземного та українського досвіду, знань, ресурсів для реалізації та фінансування цих програм.

Саме така інституція, як КУ «Агенція розвитку Рівного» має на меті підсилити всі міські управління і вони пліч-о-пліч, в рази ефективніше, працюватимуть над позитивними змінами в місті. І головне – така Агенції не буде тягарем для міського бюджету, як правило, адже такі інституції з 2-3-го року залучають в рази більше коштів, ніж міських бюджет вкладає в них.

, , , переглядів: 225

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *