У якій карантинній зоні опинилася Рівненщина?

Щасливе
18.03.2021  14:00

У якій карантинній зоні опинилася Рівненщина?

Ситуацію щодо епідемічного стану Рівненщини розглянули на засіданні обласної комісії ТЕБ та НС 17 березня. На сьогодні, Рівненщина – серед двох областей на теренах західного регіону, які залишилися в «жовтій» зоні.

Голова Рівненської ОДА Віталій Коваль повідомив, що коефіцієнт летальності на Рівненщині становить 1,3%, при 1,9% по Україні. Це один з найнижчих показників. 

«Ми вже 12 місяців боремося із пандемією. Щодня на оперативних нарадах в управлінні охорони здоров’я ОДА моделюють маршрут пацієнта, щоб запобігти перевантаженню закладів. Задача обласної влади – комплексно підходити до надання медичної допомоги. Рівненщина на сьогодні одна з 4 областей, які залишилися у «жовтій» карантинній зоні», – зазначив голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.

За його словами, усі жителі області мають рівні умови доступу до послуг медичного забезпечення. Наразі допомогу при коронавірусі надають у 15-ти лікарнях Рівненщини, де підготовлено 1 676 ліжок. На сьогодні завантаженість закладів складає 39,56%. Окрім того, здійснено підготовку і інших «чистих» лікарень, які, при потребі, будуть відкриті для «ковідних» хворих. Серед них – обласна клінічна лікарня.

«Наразі цей медзаклад основний для прийому ургентних хворих для оперативного втручання з усієї області, – наголошує Віталій Коваль. – Клінічна лікарня має профільні відділення, серед яких – гемодіалізу, онкогематології , урології та інших критичним напрямків. Якщо ми зараз зробимо лікарню повністю «ковідною», то унеможливимо доступ пацієнтів, які потребують невідкладної допомоги».

Головний санітарний лікар області Роман Сафонов повідомив, що на сьогодні Рівненщина відноситься до «жовтої» зони та має показник 86,3% від епідпорогу. Втім, у березні спостерігається поступове збільшення динаміки захворюваності на коронавірус.

«Кількість нових хворих почала переважати кількість одужавших. Це може свідчити про наступну хвилю захворювання на теренах області. Найбільше нових випадків у Рівненському та Дубенському районах. Наразі Рівненщина перебуває у «жовтій» зоні, регіон ще не перевищив показників для жорстких карантинних норм», – розповів Роман Сафонов.

 

 

, , , , , переглядів: 242

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *