Вітаємо рівнян зі святом Покрови Пресвятої Богородиці!

Щасливе
14.10.2021  08:00

Вітаємо рівнян зі святом Покрови Пресвятої Богородиці!

Щиро вітаємо усіх православних рівнян зі святом Покрови. Це важливе свято для Рівного. Адже тривалий час саме 14 жовтня Рівне відзначало День міста. Крім того, сьогодні храмове свято обласного центру.

Свято Покрови відзначали ще з 9 ст. У релігійних текстах розповідається як у часи візантійського імператора сарацини оточили Константинопіль. Мати Божа, аби захистити народ, зняла з голови покривало (омофор) і покрила ним усіх, хто щиро молився про спасіння. Тоді вороги полишили місто і свято Покрови увішло до ряду християнських свят.

На честь спасіння віруючих людей, вже з 11 ст. по всій Україні будувалися церкви Святої Покрови, в центрі яких зображували ікону Богородиці з простеленим над народом омофором.

На знак пошани та вдячності Святій Покрові, українські козаки також збудували церкву на її честь у себе, на Запорізькій Січі. Так само вчинили і Воїни Української Повстанської Армії. Тому 14 жовтня прийнято вважати не тільки релігійним святом, але й народним. В цей деньь лунають молитви за тих, хто віддав своє життя за волю України.

Мати Божа вважається покровителькою дівочої і жіночої долі, шлюбів та здоров’я. На Покрову представниці прекрасної статі покладають особливі надії на щастя своїх дітей.

На свято Покрови не прийнято працювати у полі чи городі. За народними віруваннями, рожай треба було зібрати до Покрови, так як земля має відпочити. Після 14 жовтня розпочиналася підготовка до весіль. Незаміжні дівчата виглядали сватів, а гарні господині облаштовували вою господу до зими. Дівчата на Покрову традиційно покривають голову вишитими рушниками та з першими дзвонами у церкві промовляли: «Свято Покровонько, покрий мою головоньку».

Бажаємо усім рівнянам міцного здоров’я. миру в родинах, злагоди та Божого благословення.

, , , переглядів: 198

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

МайстерСтом