Як діяти, якщо заблукав у лісі? Поради від поліцейських та лісівників Рівненщини

Мисливсько-спортивний комплекс «Сокіл»
Щасливе
07.07.2021  17:00

Як діяти, якщо заблукав у лісі? Поради від поліцейських та лісівників Рівненщини

У розпалі сезону чорниць мешканці області масово вирушають до лісових масивів. Утім, лише за добу до поліції надійшло три повідомлення,  що під час збору ягід загубилися люди. Поліцейські та лісівники радять громадянам подбати про власну безпеку і дотримуватися рекомендацій, коли заблукали. 

Заступник начальника управління превентивної діяльності Андрій Шевчук рекомендує завжди попереджати рідних куди ви йдете. Тих, хто не орієнтується в місцевості, закликає йти до лісу лише у компанії.

  • Необхідно брати із собою мобільний телефон і попіклуватися про те, щоб він був заряджений. Ідеальний варіант — мати у мобільному пристрої  GPS-навігатор або карти-додатки, які не потребують використання Інтернету.
  • Коли дорога додому стала невідомою, у жодному випадку не панікувати і намагатися пригадати бодай якісь об’єкти, що траплялися під час пересування лісом.

«Це можуть бути і повалене чи зламане дерево, річка чи струмок і саме за цим намагатися віднайти дорогу, — зауважує лісничий Суського лісництва ДП Клеванський лісгосп Роман Шевчук. — А якщо вже зрозуміли, що заблукали, то спробуйте відшукати на лісових просіках квартальний стовпчик, де зображені номери кварталів, і залишайтися біля нього, поки вас не знайдуть».

  • Якщо остаточно зрозуміли, що заблукали — негайно телефонуйте на спецлінії 102 або 101. Чим швидше надійде повідомлення, тим оперативніше можна буде розпочати пошуки. Крім того, це дозволить зменшити район розшукових заходів.
  • Болотисту місцевість треба обходити та уникати взагалі. Як правило, біля дерев завжди твердо, тому порада від лісівників — триматися стовбурів і не ступати на трав’янисте покриття, яке може бути підступним.
, , , , переглядів: 141

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *