Як правильно підготуватися до ПЛР-тесту (+ІНФОГРАФІКА)

07.08.2020

Як правильно підготуватися до ПЛР-тесту (+ІНФОГРАФІКА)

Центр громадського здоров’я України опублікував пам’ятку – інфографіку, як підготуватися до ПЛР-тесту, щоб дослідження на відсутність чи наявність коронавірусу SARS-CoV-2, який спричиняє  коронавірусну хворобу COVID-19, дало коректний, а не помилковий результат. 

 

 

До речі, на базі Рівненського обласного центру громадського здоров’я запрацював кол-центр. За номером 067 0775924 мешканці області можуть отримати розширену інформацію про тестування на коронавірус.

 

Кому потрібно здавати тест?

Якщо є клінічні ознаки та підозра на захворювання Covid-19. Безкоштовні тести проводяться пацієнтам з ознаками гострого вірусного захворювання за призначенням сімейного лікаря, хворим інфекційних відділень з важким або прогресуючим респіраторним захворюванням, яке розвинулося після закордонної поїздки або після контакту з людиною, яка повернулася із закордонної поїздки.

Контактні особи хворих.

При в’їзді на територію України з “червоної зони”. Замість обов’язкової самоізоляції через додаток “Дій вдома” можна здати ПЛР-тест на наявність COVID-19. Якщо результат виявився негативним і людина не заражена – не потрібно проходити самоізоляцію.

Для виїзду за кордон. Через пандемію коронавірусу та карантинні обмеження  цілий ряд країн при в’їзді вимагають при перетині кордону довідку про результат ПЛР-тесту на коронавірус (не раніше 24-72 години до в’їзду).

Якщо людина підозрює у себе наявність інфекції коронавірусу або просто хоче “перестрахуватися” й уберегти своїх рідних та близьких, особливо якщо вони перебувають в зоні ризику (люди похилого віку, хронічно хворі), від можливого зараження. Такі тести платні й здебільшого проводіться приватними лабораторіями.

Матеріал для ПРЛ-дослідження відбирають медичні працівники або представники мобільних медичних бригад. Вони обов’язково повинні бути у засобах індивідуального захисту. Більше про те, як правильно відбирати, зберігати та транспортувати зразки для тестування на коронавірус SARS-CoV-2 дивіться у відео:

, , ,


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *