Запитайте юриста онлайн: безкоштовна консультація

Щасливе
18.07.2020  08:31

Запитайте юриста онлайн: безкоштовна консультація

В наш час все частіше виникають маса питань та проблем, які потребують консультацій юриста щодо законодаства, вирішення тих чи інших спорів.

Для того, щоб ви мали можливість отримати подібну юридичну консультацію оперативно та найголовніше безкоштовно, ми розпочинаємо проект “Запитай у юриста”.

Що це? Фахові консультації, надійні виконавці, які точно знають відповідь на ваш запит та швидка відповідь на питання.

Як задати питання? Все дуже просто – залиште своє запитання в коментарях та за кілька днів ми опублікуємо на сайті в рубриці Юридична журналістика відповідь на нього. То ж слідкуйте за оновленнями.

 

, , , переглядів: 376

Кількість коментарів: 7
  1. Що треба знати про спадщину?! Дехто каже що заповіт робити краще ніж договір дарування, то де правда???

  2. Доброго дня! Скажіть, будь ласка, чи має право лікар розголошувати інформацію про хворобу пацієнта іншим особам?

    • За загальним правилом медичний працівник не має права розголошувати таку інформацію.
      Зокрема ст. 39-1 Закону України “Основи законодавства України про охорону здоров”я”, передбачено, що пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров’я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані при його медичному обстеженні.
      Забороняється вимагати та надавати за місцем роботи або навчання інформацію про діагноз та методи лікування пацієнта.
      Відповідно до ст. 286 Цивільного кодексу України особа має право на таємницю про стан свого здоров’я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані при її медичному обстеженні.
      Однак є випадки, визначені законом, коли лікар має право і навіть зобов’язаний повідомити інформацію про захворювання іншим особам.
      Адвокат з медичного права, Тетяна Водоп’ян.

    • Людмила Стасюк 14.08.2020 at 22:02 Відповіcти

      ЛІКАРСЬКА ТАЄМНИЦЯ ТА ТРЕТІ ОСОБИ – ЮРИСТИ КОНСУЛЬТУЮТЬ РІВНЯН

      Група адвокатів Юридичної клініки ННІ права НУВГП продовжують надавати відповіді на питання наших читачів та здійснювати юридичні консультації. Консультує: кандидат юридичних наук, професор та завідувач кафедри конституційного права та галузевих дисциплін, заступник директора ННІ права НУВГП Міщук Інна Володимирівна.

      Ось питання від читача: Доброго дня! Скажіть, будь ласка, чи має право лікар розголошувати інформацію про хворобу пацієнта іншим особам?

      Відповідно до ст. 32 Конституції України – не допускається зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди. Відповідно до Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» у ст. 40 визначено, що лікарська таємниця — це сукупність відомостей, які стали відомі медичним працівникам та іншим особам у зв’язку з виконанням професійних або службових обов’язків про хворобу, медичне обстеження, огляд та їх результати, інтимну і сімейну сторони життя громадянина. Анонімність пацієнта повинна бути забезпечена при використанні інформації, що становить лікарську таємницю, в навчальному процесі, науково-дослідній роботі, в тому числі у випадках її публікації у спеціальній літературі.
      Крім того, ст. 39-1 «Право на таємницю про стан здоров’я» (ЗУ «Основи законодавства України про охорону здоров’я» передбачає заборону вимагати та надавати за місцем роботи або навчання інформацію про діагноз та методи лікування пацієнта.
      Правопорушниками є медичні працівники та інші, включаючи постачальників послуг, які обізнані з інформацією, пов’язаною з виконанням своїх професійних або професійних обов’язків. Для кваліфікації злочину не має значення, була така інформація довірена особі (надана за обліковим документом) чи стала відома за інших обставин (навіть і випадково, але у зв’язку з виконанням професійних чи службових обов’язків — обов’язків лікаря. Розголошення медичної конфіденційності проявляється також через спілкування з іншими особами чи повідомлені їм такої інформації не важливо чи це передається в розмові, у тому числі телефонній, у листах, доповідях, виступах, лекціях, по телебаченню, радіо або в періодичній пресі. Розголошення може мати місце і при наданні можливості стороннім особам ознайомитися з лікарською таємницею.
      Відповідно, підсумовуючи, порушення лікарської таємниці є зловживанням права на інформацію, що тягне цивільно-правову відповідальність ( Основи законодавства України про охорону здоров’я (ст. 39 (ч. 2, 5), 39-1, 40, 43 (ч. 1)), (ст.30 СКУ), ст.285 (ч. 2, 4), 286 ЦКУ, ЗУ “Про інформацію” (ст. 21 (ч. 2)),ЗУ “Про захист персональних даних” (ст.7), Але за умови що такі дії спричинили тяжкі наслідки можлива і кримінальна відповідальність ст.145, ст.132 ККУ. Законодавством передбачені гарантії лікарської таємниці: лікарі та інші медичні працівники не можуть бути допитані як свідки ні в цивільному, ні в кримінальному процесі щодо відомостей, що становлять лікарську таємницю (ч. 1, ст. 70 Цивільного процесуального кодексу (ЦПК), ч. 2 ст. 6.5 Кримінального процесуального кодексу (КПК) України).
      Медики зобов’язані інформувати відповідні державні органи про народження, мертвонароджених, смерть, поширення інфекційних хвороб, випадки жорстокого поводження з дітьми тощо. Тобто, якщо інформація стосується здоров’я не окремої особи, а населення загалом або значної групи осіб, вона не є інформацією з обмеженим доступом і не може бути утаємничена ані органами державної влади, органами місцевого самоврядування, ані іншими розпорядниками такої інформації.
      Таким чином, предмет лікарської таємниці складають:
      • факт звернення людини до лікувального закладу за медичною допомогою;
      • стан здоров’я людини;
      • діагноз;
      • обставини, що передували захворюванню або спровокували його;
      • функціональні особливості організму;
      • шкідливі звички;
      • особливості психіки;
      • майновий стан;
      • інші відомості, отримані при медичному обстеженні, зокрема інформація про сімейне, інтимне життя людини, а також про стан здоров’я родичів, близьких пацієнта.

  3. Ким розглядається питання щодо передачі безоплатно у приватну власність земельної ділянки поза межами населеного пункту?

  4. Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, чи буде безпосередньо договором дарування обіцянка в майбутньому подарувати автомобіль в обмін на успішне завершення навчання в університеті, оскільки вказано, що договір дарування є безоплатним?

  5. Чи правомочною є вимога керівництва лікарні написати заяву про відмову від розслідування випадку захворювання на ковід лікарем, що переніс цю недугу? Дякую

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *