Доторкнутися до літератури

Гринюк Перевезення
04.10.2020

Доторкнутися до літератури

У Рівному нещодавно презентували унікальну інклюзивну поетичну збірку «Торкнутися слова. Це можливо!». Видання, яке можна не тільки прочитати, але й послухати, подивитися та торкнутися до слів, користуючись шрифтом Брайля, побачило світ завдяки старанням активістів з Рівного.

 

Збірка існує у двох кількох форматах (рельєфно-крапковим шрифтом Брайля, плоско друкований збільшеним шрифтом, аудіоформат МР3, формат DAISY). В книзі розміщено QR-код за, яким можна відвідати сайт, де викладена книга у текстовому форматі, аудіоформаті MP3 та форматі DAISY для прослуховування і завантаження. До книги додається флеш накопичувач, на якому записана книга.

 

Книга побачила світ в межах проєкту «Торкнутися слова. Це можливо!», який реалізовується Всеукраїнською громадською організацією людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» за фінансової підтримки Українського культурного фонду.

Скріншот з буктрейлеру книги

На її сторінках вірші Анастасії Антонюк, Гани Серпутько, Валентини Люліч, Василя Лящука, Ольги Заїки, Оксани Никитюк, Наталії Яковлевої, Тетяни Войтович, Світлани Фостій, Олександра Шевчука, Петра Буткевича, Геннадія Горового, Ольги Гуски, Надії Данченко, Марії Дружко, Юлії Іржавської, Андрія Момута, Євгена Познанського та Лесі Хижук.

 

Презентація видання відбулося в Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці.

Cкріншот з відео телеканалу Сфера

«Назва виникла завдячуючи віршу Вікторії Самчук «Торкнутись», адже для наших авторів, у тому числі для тих, кому потрапить ця книга в руки, важливо, щоб можна було торкнутися до слова, прочитати, поринути у світ й пізнати творчість кожного автора», – говорить Іванна САМЧУК, авторка ідеї проєкту, відповідальна за збір, редагування та підготовку креативного універсального видання.

Cкріншот з відео телеканалу Сфера

«Таких книг не так уже й багато, її видати – справа непроста. Я втішена, що в цьому виданні є й мої вірші, хоча я ніколи не вважала себе поеткою, адже пишу вірші, коли виникає натхнення, я пишу, бо в мене є така потреба», – говорить авторка Тетяна ВОЙТОВИЧ.

Cкріншот з відео телеканалу Сфера

Над проектом працювали:

Скріншот з буктрейлеру книги

Генадій Євсев’єв – Президент ВГО «Генерація успішної дії».

 

Іванна Самчук – авторка ідеї проєкту, відповідальна за збір, редагування та підготовку креативного універсального видання.

 

Ніна Асєєва – редакторка та коректорка шрифтом Брайля, відповідальна за розповсюдження інклюзивної книги.

 

Петро Поліщук – організатор, координатор проєкту, виготовлення аудіокниги, робота зі ЗМІ.

 

Також художниця Ірена ПАНАРІНІ оформила дизайн обкладинки, музикант Андрій ЛЯШУК створив прекрасний музичний супровід, а керівник продакшн студії «Індюк рекордс» Олексій КАЗАНЦЕВ забезпечив креативний підхід в роботі та творче бачення відео-презентації.

Унікальне видання розповсюдять всією територією України: воно потрапить в реабілітаційні центри, які опікуються дітьми з інвалідністю, у обласні універсальні бібліотеки, у обласні інклюзивно-ресурсні центри та авторам видання.

, ,


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *