Авто у подарунок за успішне завершення навчання: обіцянка чи реальність?

Щасливе
01.10.2020  16:35

Авто у подарунок за успішне завершення навчання: обіцянка чи реальність?

Група адвокатів Юридичної клініки ННІ права НУВГП продовжують консультувати рівнян та здійснювати юридичні консультації.

Цікаве питання від рівнянина надійшло в редакцію сайту: Чи буде безпосередньо договором дарування обіцянка в майбутньому подарувати автомобіль в обмін на успішне завершення навчання в університеті, оскільки вказано, що договір дарування є безоплатним?
Тож, відповідно до положень ЦК України, за договором дарування одна сторона (дарувальник) передає або зобов’язується передати в майбутньому другій стороні (обдаровуваному) безоплатно майно (дарунок) у власність. При цьому договір, що встановлює обов’язок обдаровуваного вчинити на користь дарувальника будь-яку дію майнового або немайнового характеру, не є договором дарування.
У ч. 1 ст. 723 ЦК України йдеться про те, що договором дарування може бути встановлений обов’язок дарувальника передати дарунок обдаровуваному в майбутньому через певний строк (у певний термін) або у разі настання відкладальної обставини.
Оскільки закінчення вузу не можна розглядати як зустрічне надання з боку обдарованого, тому така умова може бути передбачена в договорі дарування.

, , , переглядів: 103

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *