Інклюзивні класи на Рівненщині: чому за 5 років їх кількість зросла в 11 разів?

Щасливе
14.01.2021  14:30

Інклюзивні класи на Рівненщині: чому за 5 років їх кількість зросла в 11 разів?

На сьогодні, в школах Рівненщини – 971 інклюзивний клас. Це в 11 разів більше, ніж п’ять років тому.

Про це повідомляють в обласному управлінні освіти і науки.

«Вдесятеро збільшилася й кількість учнів із особливими освітніми потребами у школах області. Так, інклюзивне навчання організовано у 337 із 586 закладів загальної середньої освіти області. Для супроводу дітей в умовах інклюзивного навчання введено 863 посади асистентів вчителів, що на 199 більше, ніж у минулому році», – зазначає начальник обласного управління освіти і науки Петро Коржевський.

За його словами, інклюзія відкрила нові можливості для соціалізації дітей. У звичайних школах для таких учнів створюються комфортні умови. На сьогодні в області діє 971 інклюзивний клас, у них навчається 1236 дітей.

Минулого року облаштували 24 ресурсні кімнати з найбільшою кількістю учнів з особливими освітніми потребами. А на базі Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти створено ресурсний центр підтримки інклюзивної освіти.

Дітям  допомагають розвиватися і інклюзивно-ресурсні центри. Нині таких осередків в Україні 635. Із них 29 – на Рівненщині. Впродовж 2018-2019 років отримано 32 комплекти методик для проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дітей з особливими освітніми потребами в ІРЦ: WISC-IV, Leiter-3, Conners-3, CASD та РЕР-3. Наразі 22 фахівці навчені користуванню даними методиками, а також планується навчання ще 26 осіб.

«Окрім того, в шість разів збільшилась й кількість дітей з особливими освітніми потребами в дошкіллі. – розповідає Петро Коржевський. – Інклюзія організована у 81 садочку, де діє 108 груп та виховується 190 дітей. Для їх супроводу уведено 100 посад асистентів вихователів.

 

, , , , , , переглядів: 46

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *