На дорогах Рівненщини встановлять три системи «Зважування-в-русі»

Щасливе
16.03.2021  13:20

На дорогах Рівненщини встановлять три системи «Зважування-в-русі»

У 2020 році на українських дорогах «Великого будівництва» було встановлено 39 комплексів «Зважування-в-русі». Цьогоріч планується побудувати ще 66 таких пунктів автоматичного контролю ваги транспортних засобів, з них три – на Рівненщині. 

Повідомляють у Рівненській ОДА.

Система зважування в русі – це розумна система комплексного збору інформації про рух транспортних засобів автомобільними шляхами (швидкість, загальна вага, вага окремих осей і відстань між ними, фіксація номерних знаків тощо).

«Нам важливо не лише будувати дороги, а й захистити їх, – розповів голова Рівненської ОДА Віталій Коваль. – На сьогодні такі майданчики встановлені на ділянках доріг «Великого будівництва» в районі Сарн – М-07 Київ-Ковель-Ягодин та Н-25 Городище-Рівне-Старокостянтинів. Комплекси змонтовані, триває підключення до електроенергії. Після цього вони будуть введені в експлуатацію. Ще один такий комплекс встановлюємо на Н-25, поблизу Острога. Місця вибрані не випадково. Саме ці дороги часто перевантажені. Ними їздять вантажівки з гранітних та піщаних кар’єрів».

Необхідність установки подібних комплексів пояснюється тим, що вантажні автомобілі, які не дотримуються встановлених вагових норм, наносять 90% шкоди дорогам, хоча кількість самих вантажівок не перевищує 10% від загального транспортного потоку. У підсумку за ремонт доріг, зруйнованих перевантаженими автомобілями, доводиться розплачуватися всім українцям.

Перевищення вагових норм лише на 25% збільшує руйнівний вплив на дорогу в три рази, що відповідає транспортному потоку із 70 500 легкових автомобілів.

, , , , переглядів: 192

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *