Рік в ізоляції, або Посміхайтесь – і все буде “СМАЙЛ”!

Мисливсько-спортивний комплекс «Сокіл»
Щасливе
08.05.2021  14:18

Рік в ізоляції, або Посміхайтесь – і все буде “СМАЙЛ”!

Рівненський телевізійний гумористичний проєкт “СМАЙЛ ШОУ” – продукт місцевих авторів та гумористів, що систематично дарує гарний настій та позитив. Учасники щомісяця радували своїх прихильників новими програмами! Але на початку 2020 року сталося непередбачене – життя розділилося на “до” та “після”, і звичним для нас вже не буде. Світом поширилася пандемія та все життя перейшло в карантинну ізоляцію, в онлайн-спілкування та лайф-виступи. Що ж змінилося за рік перебування в локдаунах? Який досвід та враження отримали від концерту в порожньому концертному залі, де глядача замінили пусті крісла та рампи? Про це все я сьогодні спілкуюся із засновником та керівником проєкту “СМАЙЛ ШОУ”, ведучим-шоуменом, сценаристом та режисером, заступником директора з виховної роботи Відокремленого структурного підрозділу “Рівненський економіко-технологічний фаховий коледж НУВГП” Русланом АЛЕКСІЮКОМ.

Руслане, чи став карантин для «СМАЙЛ ШОУ» випробуванням? Якщо так, то що змінилося?             

 Проєкт “СМАЙЛ ШОУ” у концертному форматі існує з 2017 року, і якщо керуватися звичайною логікою – у 2021 році ми повинні були б святкувати чотири роки діяльності колективу, проте карантинні обмеження внесли свої корективи. Зазвичай у календарний рік ми знімали від семи до десяти програм. Але у 2020 році відбувся лише ОДИН захід. Ми втратили цілий рік. А нам і так, повірте, вельми нелегко. Телевізійний проєкт “СМАЙЛ ШОУ” є суто рівненським, місцевим продуктом, можливо, саме через це наші концерти не викликають такого ажіотажу, як це буває при гастролях столичних зірок, розкручених центральними телеканалами. Хоча якщо поглянути на матеріал, що становить основу репертуару – ми абсолютно не поступаємося “столичним” аналогам. Але недарма ж сказали ще в біблійні часи – “не буде пророка на Вітчизні”. І з радістю та захопленням наш глядач поспішає на концерти заїжджих зірок, ігноруючи здебільшого рівненських виконавців. Як наслідок гурти та співаки, колективи з рівненською “пропискою” більш відомі та жадані в інших регіонах держави, а часом і за кордоном, ніж на власній малій батьківщині. Проте ми не опускаємо руки й продовжуємо готувати нові та нові продукти, випробовуємо себе на різних майданчиках: короткометражне кіно, мінісеріал, блоги тощо. Хоча карантин став справжнім випробуванням. Для всіх.

Але СМАЙЛ продовжував творити. Якими творчими проєктами займалися, як “підтримували форму”?

Звичайно ж, актори та автори проєкту намагалися “тримати форму”, ми підготували сценарій та відзняли мінісеріал, написали безліч мініатюр та скетчів, проте через обмеження не могли зібрати своїх прихильників та друзів аж до Нового року.

Це було справжнім тестом на міцність як для кожного з нас, так і для нашого колективу й широкого кола наших прихильників.

Багато творчих колективів не витримало зачинених дверей, та, на жаль, розпалися. Руслане, а як всі ці події вплинули на СМАЙЛ?

Ні для кого не таємниця, що обмеження вплинули на взаємини між людьми. Велика кількість сімей під час карантину пройшли “випробування близькістю”, наприклад, серед моїх знайомих декілька подружніх пар розпалися. У мистецькому плані – все аналогічно, на перший погляд, дружні колективи, що існували не один рік, “не пережили” буремний час карантину. Зрештою, не кожен може перейти в Інтернет та й не всякий контент є затребуваний саме у віртуальному плані. Тому – ми можемо пишатися нашою “сім’єю” СМАЙЛа, адже за цей час втратили лише одну актрису – і то лишень через її переїзд за кордон на ПМЖ, проте натомість у нас з’явився ще один актор. Тож “один-один, поки що нічия”!

Руслане, складно працювати під час карантинних обмежень?

Так. Працювати складно, ще й тому, що відбуваються певні ротації й з партнерами. Наприклад, деякі спонсори вирішили, що їм не потрібна співпраця в онлайн-режимі. Через зміну редакційної політики та ребрендинг телеканалу, де транслювалися наші проєкти – ми більше не маємо там ефірів.

Проте є і гарні новини… Як кажуть в народі, “друг пізнається в біді”з березня “СМАЙЛ ШОУ” відновив співпрацю з телеканалом “Сфера ТВ”, на якому, до речі, ми стартували колись чотири роки тому. З нами залишаються постійні партнери “Рівненська фабрика нетканих матеріалів” та “Рівне Разом”, зрештою нас підтримують дописи наших постійних глядачів та прихильників… Отже, будемо усміхатися – будемо жити!

Чим “СМАЙЛ ШОУ” нас потішить? Які у СМАЙЛа плани в новому сезоні?

Тепер у новому сезоні ми намагаємося максимально надолужити згаяний час. Посудіть самі. Спробували себе в новій якості. Відзняли музичний проєкт “Ніч перед Локдауном”, який успішно вийшов в ефір саме у новорічну ніч. Далі, в лютому, ми підготували та знову ж спільно відзняли музичний фільм для відпочинкового комплексу “СОКІЛ” до Дня закоханих.

Впродовж двох місяців підготували до зйомки три концертних проєкти, щоправда, у повному форматі вийшло відзняти лише два до Дня закоханих та на 8 Березня. У квітні ж – нас знову “зачепило” забороною проведення масових заходів.

Першого квітня СМАЙЛ провів концерт у порожній залі, без глядача. Які відчуття та враження у вас після такого виступу?

Незважаючи ні на що, цього разу ми не здалися, а відзняли концертну програму та провели онлайн-трансляцію проєкту в ютубі. Звичайно – відчуття виступу у порожній залі не аналогічні “живому” концерту. Немає того “драйву”, відсутнє відчуття “зворотного зв’язку”.

Зараз ми готуємо новий концерт у травні – “Що посієш – те і поРЖЕШ”, спеціальний проєкт, що присвячується темі легалізації канабісу в Україні. А далі за планами буде “літня перерва”, з вересня ж сподіваємося повернутися в стандартний графік – по одному концерту на місяць аж до Нового року.

 

Запрошуємо всіх охочих 13 травня на 19.00 у велику залу МПК “Текстильник” традиційне місце наших концертів. Буде круто, буде весело – БУДЕ СМАЙЛ!

 

розмовляла Вікторія Красуцька

, , , переглядів: 145

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *