Що впливає на появу сивини і як з цим боротися?

Щасливе
20.02.2021  14:40

Що впливає на появу сивини і як з цим боротися?

Чому з’являється сиве волосся?

За колір волосся відповідає пігмент — меланін. Його вироблення припиняється з роками, саме тому й з’являється сивина.

І хоч може здатися, що сивина — це лише наслідок старіння організму, але насправді причин появи сивини набагато більше. Найпоширеніші причини, чому люди сивіють:

 • Перша і найбанальніша з причин — старіння. Згідно зі статистикою, у кожної другої людини у віці приблизно 50 років половина волосся сиве. Перші сиві волоски з’являються найчастіше після 30 років, якщо ж вироблення меланіну зменшується раніше, то з’являється рання сивина.
 • Генетика. І хоч образ життя також значно впливає на появу сивини, не менш важлива роль відведена генетичним факторам. Саме цим обумовлено те, коли з’являться сиві волоски. Це вже було неодноразово підтверджено науковими дослідженнями. Якщо ваші батьки посивіли рано, то, найімовірніше, ваш чекає те ж саме, і навряд чи вдасться запобігти цьому процесу. Що важливо, науково доведено, що представники європеоїдної раси старіють раніше, ніж представники негроїдної раси і азіати.
 • Захворювання. Ряд хвороб тягне за собою виникнення сивого волосся. Серед них можна відзначити проблеми з щитовидною залозою, прогерії і аутоімунних захворювань.
 • Куріння. Згідно з дослідженнями, що проводилися в 2013 році, доведено, що курці більше за інших схильні до передчасного старіння.
 • Нестача вітаміну В12. Якщо організму не вистачає вітамінів, це зупиняє вироблення меланіну, а також призводить до випадання волосся.
 • Багато стресу. У народі давно вірять, що надлишок стресових ситуацій призводить до появи сивини. Але науково цей факт ще не був підтверджений. Проте, стрес негативно позначається на стані нервової системи і організму в цілому, тому краще викорінити зі свого життя негатив.

 Профілактика

 1. Слідкуйте за своїми раціоном. Не допускайте частих дієт і незбалансованого харчування. Зазвичай білі пасма можуть з’явитися в результаті нестачі поживних речовин в організмі.
 2. Рекомендується додати в свій раціон наступні продукти: вівсяні пластівці, волоські горіхи, твердий сир, курячі яйця, боби, чай з шипшини, кисломолочні продукти, морепродукти, злаки, яблука.
 3. Курсами приймайте вітаміни групи В. Також організму необхідні мідь, залізо і цинк. Завдяки прийому вам вдасться не тільки запобігти зупинці вироблення меланіну, але і лікувати організм в цілому.
 4. Скорегуйте свій графік. Знайдіть в завантаженому графіку час для щоденної зарядки і занять спортом. Виділяйте на сон 8 годин, а також кожен день робіть піші прогулянки на свіжому повітрі. Привчіть свій організм вставати і лягати в один і той же час.
 5. До мінімуму зведіть вживання кофеїну, а також відмовтеся від шкідливих звичок.
 6. Взимку не нехтуйте головними уборами. Інакше зростає ризик порушення мікроциркуляції шкіри. А це загрожує погіршенням стану локонів в цілому і появою сивини.Також пігментацію порушує активне використання фена, плойки і т.д.

Більше інформації тут.

, , , переглядів: 30

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *