Стоматологічні фішки 21 століття: які процедури повернуть здорову і білосніжну посмішку?

Щасливе
02.03.2021  14:40

Стоматологічні фішки 21 століття: які процедури повернуть здорову і білосніжну посмішку?

Завдяки новітнім технологіям можна реставрувати, покращити або змінити посмішку без болю і зайвих зусиль. Естетичне відновлення зубів проводиться кількома методами, про які йтиметься далі.

Відбілювання зубів

Сучасне відбілювання зубів в стоматології це абсолютно нешкідлива процедура, яка проводиться в максимально короткі терміни і не агресивна для емалі. Бувають різні способи відбілювання зубів:

  • Механічний. В основі процедури обробка бикарбонатом натрію. Спеціальний апарат освітлює зуби на 1-2 тони. Головна перевага полягає в тому, що препарат під силою напору проникає у важкодоступні місця. Однак в здоровому організмі він швидко відновлюється, тому пацієнту рекомендується не вживати їжу, напої, сигарети 2-4 години після очищення.
  • Ультразвуковий. Для проведення процедури використовується стоматологічний скалер. Це обладнання повертає природну білизну емалі. За допомогою ультразвукового скалера зуби світлішають на кілька відтінків, повністю усувається наліт, відбувається знезараження ротової порожнини. Процедура триває годину-півтора.
  • Лазерний. Зубні ряди пацієнта покриваються спеціальним препаратом гелеобразной форми. Після їх обробляють лазером, що активує хімічну реакцію. Щоб запобігти згубної дії обладнання на сітківку ока, пацієнт і стоматолог надягають спеціальні окуляри. Після впливу апарату препарат видаляється, на поверхню емалі наноситься зміцнює захисний склад. Лазерне відбілювання – найбільш ефективний спосіб освітлити зуби.
  • Фотодинамічний. До цього методу відноситься процедура за допомогою ультрафіолетових променів. Найбезпечнішою системою відбілювання зубів є ZOOM-3.  На зуби наносять гель і впливають на них УФ-лампою. Після завершення обробки препарат видаляють, а поверхню емалі покривають зміцнює і захисним складом. Білосніжна усмішка зберігається до п’яти років (при належному гігієнічному догляді).

Які є протипоказання для відбілювання?

Основні протипоказання – вагітність, годування груддю, дитячий вік до 16 років (коли емаль ще не сформована), онкологія, лікування світлочутливими препаратами (коли протипоказано перебування на сонці), наявність на передній групі зубів реставрацій та коронок.

Встановлення компонірів

Компоніри (вініри, люмініри) – найтонші мікропластинки, які прикріплюються до зовнішньої поверхні передніх зубів. Виготовляються накладки з особливого полімерного матеріалу, що володіє високою міцністю. Завдяки мінімальній товщині (всього 0,1–0,3 мм) можна обійтися найделікатнішим обточуванням зуба.

Вініри – це спеціальні надтонкі накладки на зуби у формі пелюстки, які фіксують до передньої поверхні зубів. Товщина вінірів від 0,3 мм, і при цьому вони точно повторюють тон і форму натуральних зубів. Матеріал, з якого виготовляють вініри, частково пропускає світло, а це робить усмішку більш природною.

 Вініри досить довговічні. Термін їх служби — від 10 до 20 років.
Люмініри — це тонкі пластинки з кераміки, фосфору або композиту, максимально наближені до натурального виду, що фіксуються на передній стінці зубів. Для їх установки не потрібно препарування. Люмініри вважаються безпечнішими і тонкішими, тому кріпляться набагато легше. Люмініри на зуби ставляться тільки на певну товщину емалі.
Термін їх служби — від 15 до 20 років, але ціна в рази дорожча, ніж  вініри.
, , , , , , , переглядів: 52

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *