«Тікай поки можна», чому проблема укомплектування поліції є такою гострою?

Щасливе
12.01.2021  09:20

«Тікай поки можна», чому проблема укомплектування поліції є такою гострою?

Проблема укомплектування штату поліції повстала відразу після реформи. Переатестацію проходили не всі, а набори в нову поліції не забезпечували належне постачання кадрів. Чи є з цими проблеми на даний момент і які можливі варіанти вирішення?


Після реформи поліції, до лав новоспеченого органу почали надходити нові кадри, які були покликані замінити «старих поганих міліцейських». Чи вдалося це? Як зазначає колишня очільниця Національної поліції Україні Хатія Деканоїдзе – Ні. В інтерв’ю Радіо Свобода вона зазначила: «93 відсотки тих, які були після переатестації звільнені, вони всі через суди поновились». Проте нинішній очільник поліції Ігор Клименко, в інтерв’ю Укрінформ стверджує, що протягом п’яти років особовий склад поліції оновився на 40%. У згаданому інтерв’ю Ігор Клименко зазначив, що на жовтень місяць 2020 року загальна не комплектація по країні становить 17.5%. Найгірше ситуація складається в сільській місцевості де неукомплектованість може сягати 50%(Березань). Очільник поліції пояснює це важкістю підбору кадрів в даний місцевості.

Така цифра є не дивною, адже з початку набору в лави поліції, ці ж люди через деякий час звільнялися. Нові поліцейські хотіли змін, а натомість, приходили до керівників які звикли працювати «по-старому». У 2015 році поліцію заполонили мрійники, люди почали поважати поліцейських, а зарплатня збільшилась в двічі. Але довго цей «медовий місяць» тривати не міг, і довіра до поліції почала знижуватись. Станом на (жовтень-листопад 2020) за опитуванням центру Разумкова 53% респондентів не довіряють поліції, 36% довіряють. 

Ця ситуація простежується по всій країні, адже після підйому престижу в 2015 році почався спад після гучних скандалів. Це і неможливість поліції розкрити гучні злочини такі як справа Катерини Гандзюк. Також події в Кагарлику, не додають бажання молоді вступати в ряди поліції, і бути в очах суспільства, вірогідними жорстокими злочинцями.

Офіційна зарплата патрульного в 11200 гривень(Рівне), не рятує ситуацію. Це пов’язано з великим навантаженням, а в райвідділі отримувати ви будете ще менше при цьому, роботи буде аж ніяк не менше. Багато поліцейських стверджують що вони можуть отримувати набагато більше коштів виконуючи ту ж саму роботу на охоронній фірмі. На швидку руку погортавши сторінки Work. ua ми знайдемо вакації охоронця з зарплатнею 15000 гривень.
Тож на даний момент хоч попри збільшення фінансування поліції, молода людина з вищою освітою не піде працювати за таку зарплатню. Також важливим фактором що вона не хоче отримати тавро корупціонера, і злочинця.


Це в сукупності робить з великим навантаженням робить роботу поліцейського не привабливою. Тому навряд ваш друг у товариський розмові буде з гордістю говорити що він працює у поліції, а лиш зніяковіло скаже: «що це тимчасово, допоки не підмітить щось краще».

Тимощук Микола

, , , , , переглядів: 60

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *