ТОП-5 кращих фільмів українського виробництва

Щасливе
11.09.2021  17:30

ТОП-5 кращих фільмів українського виробництва

Український кінематограф часто залишається недооціненим через велику конкуренцію із закордонними стрічками, які в прокаті на вітчизняному телебаченні вже понад 30 років. Втім, за останнє десятиліття відбулося неабияке пробудження і розквіт цієї сфери на вітчизняному медіаринку. Сьогодні пропонуємо вам підбірку з 5 українських фільмів, вартих уваги глядача, які вийшли у прокат останнім часом. Рейтинг складений за результатами касових зборів та за балами глядачів, які вони залишили в базі IMDb.

Сторожова застава (2017)

На першому місці у нашому рейтингу захоплюючий пригодницький фільм-фентезі за мотивами однойменного роману Володимира Рутківського. Касові збори екранізації складають 19,1 млн. гривень. Втім, глядачі оцінили стрічку всього на 6.5 балів з 10.

Сюжет: Кіно грайливо занурює у життя сучасного школяра Вітька, який через загадковий портал часу потрапляє у минуле — на тисячу років назад.

Цей фільм є знаковим для українського кінематографу, адже він перший в українському фентезі на широкому екрані. Стрічка встановила високу “планку”: сценарій, актори, костюми, монтаж – усе варте уваги.

Станом на листопад 2017 року існувала домовленість про показ фільму для наступних країн: Китай, Індія, Франція, Південна Корея, Білорусь, Казахстан, Молдова, Киргизстан та Росія.

Ціна правди (2019)

На другому місці опинився фільм, знятий за екранізацією однойменного бестселера письменниці Андреа Халупи про Голодомор 1930-х років в Україні. Він отримав понад 9 млн. грн касових зборів, а глядачі поставили фільму 6.9/10. 

Сюжет: Події у фільмі відбуваються на території Радянського Союзу в 1933 році. В основі лежить історія валлійського репортера, який вперше в західній пресі заявив під власним ім’ям про український Голодомор.

Страх, сльози, сила слів та байдужість людей, які на власні очі побачив головний герой, залишає враження не даремності зусиль та прагнень доброчесного британського журналіста.

Так як зйомки відбувалися на території України, задля них Держкіно виділило  25,9 млн гривень, а окрім іноземних були залучені і наші актори – цю стрічку безперечно можна віднести до переліку фільмів українського виробництва, які має переглянути кожен.

Віддана (2020)

Екранізація роману української письменниці Софії Андрухович отримала 6,4 млн грн з прокату. Вона посіла третє місце рейтингу.  Авдиторія оцінила стрічку на 7 балів з 10, що є високим показником.

Сюжет: Фільм розповідає про життя двох зведених сестер, які проживають у Станіславові, яке було австро-угорською частиною України у XIX столітті. Особливістю стрічки є те, що заради нього було створено понад 1000 унікальних автентичних костюмів, розмовляють головні герої не “кіношною” мовою, а з галицьким діалектом, до того ж, над створенням фільму працювала не одна зірка українського шоу бізнесу.  

Наприклад, слова до саундтреку написала реперка Alyona Alyona, а виконали пісню дует Тіни Кароль та Юлії Саніної, головні ролі отримали наші актори Олеся Романова та Роман Луцький, композитором фільму став музикант Євген Філатов, а над костюмами працювала легендарна  Леся Патока.

Моя бабуся Фані Каплан (2016)

На передостанньому місці опинився український драматично-історичний фільм режисерки Олени Дем’яненко, який зібрав пів мільйона гривень. Від глядачів стрічка отримала найнижчий бал, порівняно з іншими фільмами нашого рейтинга  6.4 з 10.

Сюжет: В паризькому передмісті Сент-Женев’єв де Буа, доживає останні дні стара, яка володіє щоденником своєї бабці — Фані Каплан. На основі історій з нього і відбуваються події фільму.  Сильний та захопливий фільм про Фані Каплан, жінку, яка у 1918 році здійснила замах на Леніна. 

У серпні 2017 року фільм включили у лонг-лист премії Європейської кіноакадемії.

Коли падають дерева (2018)

На останньому місці — драматичний фільм української режисерки Марисі Нікітюк, касові збори якого склали близько 373 тисяч гривень, що є найнижчим показником серед усіх стрічок з підбірки. Віддали глядачі стрічці 6,9 балів з 10.

Сюжет: Історія з життя 5-літньої бунтівної Вітки, її двоюрідної сестри-підлітка Лариси та її коханого молодого бандита Шрама. Драма провінційного містечка, де усі розмовляють суржиком, бояться що подумають сусіди та не знають що насправді робити з власним життям, якщо не жити стереотипами. Цікаво, різко та до болю по-справжньому.

Фільм отримав підтримку Держкіно України, Польського Кіноінституту, македонського Агентства з питань кіно, відзнаку найкращого проекту в індустріальній секції Одеського міжнародного кінофестивалю 2014 року. 

 

, , , переглядів: 416

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *