Чи є в Україні правосуддя?

Щасливе
06.07.2020  10:25

Чи є в Україні правосуддя?

Для будь-якої демократичної та правової держави, здійснення правосуддя справедливими та незалежними судами –  є основою конституційного ладу.
Чи є в Україні правосуддя? Дати відповідь на це запитання, у прямій трансляцій на своїй сторінці у Фейсбуці, спробувала Юлія Щербяк, яка є директором адвокатського об’єднання “Дірект” та заступницею голови Ради адвокатів Рівненської області.
Ефективне здійснення правосуддя вимагає значних витрат. Суддя у своїй діяльності залучає помічника, секретаря, він потребує належного технічного забезпечення. Як зазначила Юлія Василівна: “Судовий захист – це один із найбільш дороговартісних способів захисту порушеного права”.
Звертаючись до суду, заявник сподівається на справедливий розгляд справи. При розгляді справ, які стосуються права на справедливий суд, Європейський суд з прав людини керується Конвенцією про основоположні права людини і громадянина.
Згідно Конвенції, право на справедливий суд передбачає справедливий публічний розгляд, протягом розумного строку здійснений безстороннім судом. Дотримання цих принципів сприятиме ефективному здійсненню правосуддя.
Юлія Щербяк зазначає, що проведена судова реформа, яка триває чотири роки, виявилася неефективною та недосконалою. При тому, на неї було  витрачено чимало часу та ресурсів не лише українських, а  навіть іноземних партнерів.  Також адвокат  називає такі проблеми судової влади в Україні:
1. Тиск на суддів через постійний процес реформи;
2. Відсутність системного підходу до реформ;
3. Вибірковість при проведенні реформ;
4. Відсутність системи контролю та відповідальності у судовій владі;
5. Неукомплектованість судів;
6. Низька професійність адвокатів;
7. Зловживання процесуальними правами.
Наприкінці трансляції Юлія Щербяк узагальнює:
– виграє той, хто правий;
– виграє той, хто адекватний;
-виграє той, хто витривалий;
-виграє той, хто врегульовує спір до суду.
Підсумовуючи, адвокат виділила  концентрування на вмінні доносити власну думку, вміти слухати і чути, та вести переговори, і це стане запорукою успішного справедливого вирішення спору.

Борисенко Владислав

, , , переглядів: 372

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *