Щирі та відкриті, професіонали у сфері журналістики та юриспруденції. Чим живе родина Курсиків?

Щасливе
23.02.2021  23:51

Щирі та відкриті, професіонали у сфері журналістики та юриспруденції. Чим живе родина Курсиків?

Слухачі курсу неформальної освіти «Юридична журналістика», що діє на базі ННІП при НУВГП мали змогу поспілкуватися з подружжям Курсиків. Олександр Васильович, який уміло поєднує діяльність журналіста та депутата міської ради, поділився досвідом і секретами роботи на радіо та телебаченні, а його дружина Євгенія, як дипломований юрист і колишній прокурор, пояснила всі нюанси юриспруденції та законості.

 • Як ви познайомилися?

О: Все почалося з журналістики. Я ще зі шкільних працював на телебаченні та радіо в Бродах. І щороку Олександр Москалець, який організовував різні фестивалі в різних місцях, на якому робили наметовий табір, де збиралися художники, літератори, письменники, журналісти і загалом творчі люди зі всієї України. Я в 11 класі поїхав на фестиваль, який відбувався у  Луцьку, де і зустрів Євгенію Вікторівну. У нас з’явилася симпатія і ми почали один до одного приглядатися, а згодом і спілкуватися і листуватися.

 • Пані Євгеніє, на роботі до Вас чи Ваших колег були прояви дискримінації зі сторони чоловіків, їхнє несприйняття?

Є: Ну насправді ні. Як тільки я почала працювати, звичайно, серед колег було більше чоловіків, але зараз досить багато прокурорів жінок, які нічим не гірше виконують свої обов’язки . Багато залежить від стійкості характеру, а не статі..

 • Під час роботи прокурором чи погрожували Вам і якщо так, то як Ви чинили в таких ситуаціях?

Є: Фізичною розправою не погрожували. Звичайно, були фрази типу: «А додому ходити не боїшся?».  Це було неприємно, але я ніколи не сприймала це всерйоз.

 • Пані Євгеніє, через Вас пройшло багато справ. Можете поділитися найрезонанснішою?

Є: В моїй практиці це, напевно, було зґвалтування. Мені, як жінці, це було дуже важко. Напевно найбільш значима справа для мене як прокурора.

 • У мене питання як до Пані Євгенії, так і до пана Олександра: скажіть, будь ласка, як з такими професіями залишатися чуйним, та не брати негатив близько до серця. І не починати процес «самознищення»?

Є:Ну, це досить складне питання, воно все рівно залишає певні відбитки на емоційному стані, але завжди важливо залишатися людиною. Якщо ти переживаєш якусь ситуацію, то головне – не брати з неї негативу. Інакше, відбувається емоційне вигорання, а при постійній такій напрузі – професійна деградація. Треба вміти володіти
собою –  це запорука стійкості на роботі.

О: З однієї сторони так пишеться кращий сюжет, а з іншої – ти ще довго це пам’ятаєш. Якщо ж абстрагуватися – то виходить поверхнево, важливо знайти золоту середину.

 • Чи хотіли б Ви колись змінити професію, і якщо так то яку б обрали?

Є: Під час декретної відпустки я мала хобі – організовувала дитячі свята. Це дуже хороший досвід і велика кількість позитивних емоцій. Я веду до того, що якби потрібно було піти з юриспруденції, то точно б знайшла якусь творчу діяльність.

 • Питання до Вас пане Олександре та Пані Євгеніє: спочатку Ваша кар’єра була досить емоційною. Скажіть, будь ласка, що для Вас було своєрідним антистресом?

О: Напевно наш позитив.

 Є : Я думаю що коли в нас уже народилися діти, то антистресом був дитячий сміх після повернення додому.

 • Пані Євгеніє, Ви сказали що Ви першопроходець у сім’ї, а донечки хочуть займатися однією з Ваших професій?

Сашенька наша сказала, що хоче бути бізнес леді, їй також цікаві журналістика і  танці. А Роксоланка у нас творча натура, дуже гарно співає. Але ми зараз вкладаємо все для їхнього розвитку, а куди захочуть талант спрямувати – їхній вибір, ми тільки підтримаємо.

 • Які поради можете дати майбутнім юристам?

Виховуйте в собі юриста починаючи з правової свідомості: з розуміння закону, справедливості, честі.   Ви повинні багато читати, звертаючи окрему увагу на важливе, глибоке, незмінне десятиліттями: вивчення історії держави і права, історії українського конституціоналізму, правові основи в кожній галузі права. Ба закони щодня змінюються, а основа – залишається. Якраз це і є фундамент юриста.  

 • Чи не тушить Ваша специфіка зайнятості сімейні стосунки?

О: Ну ми ж сумуємо одне за одним. Мені цікаво дізнатися як пройшов її день і розповісти про свій.

 • Пане Олександре, Ви сказали, що в певних ситуаціях репортаж знімається без дозволу героїв. Чи може людина в такому випадку оскаржити і подати в суд? Що робити в такій ситуації?

О: Насправді, раніше було простіше. Зараз є законодавча база і ти зобов’язаний дотримуватися норм і нововведень, які зараз встановлюються.

 • Журналіст завжди залишається журналістом. Чи не заважає вам це в роботі депутата?

О: Навпаки допомагає. Перш за все, мною керує журналістська енергія. Але це допомагало мені брати багато інтерв’ю,  домовлятися про різні зустрічі. Відкривати численні двері будучи депутатом або навпаки.

 • Пане Олександре, яким Ви бачите Рівне через кілька років і над чим, на вашу думку, потрібно найбільше працювати?

О:  Перш за все, мені хочеться, щоб держава виконувала свої обов’язки. Тоді я б зміг покращити Басів Кут, побудувати велодоріжки. Встановити підсвітку переходів. Мені хочеться займатися тим, що приносить реальний результат: безпека людей, дітей, усіх верств населення.

Інна Миронюк

переглядів: 178

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *