У Рівному можна буде побачити роботи легендарних фотомайстрів минулого

Щасливе
16.03.2021  16:54

У Рівному можна буде побачити роботи легендарних фотомайстрів минулого

17 березня 2021 року о 14 год. у Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбудеться відкриття фотовиставки «Ті, хто світлили історію», що є спільним проєктом Рівненського обласного краєзнавчого музею із Львівським фотомузеєм.

На виставці буде понад 50 світлин, видатних українських фотомайстрів минулого століття Юліана Дороша та Ярослава Коваля, оцифрованих Романом Метельським із скляних та плівкових негативів, частина яких належить до колекції Львівського фотомузею. Родзинкою виставки стане представлення меморіальних речей світливців.

Окрім того, у програмі заплановано показ останнього фільму-нарису Юліана Дороша про майстрів Гуцульщини  «Біля джерел народної творчості».

Юліан Дорош – непересічна постать українського мистецького процесу міжвоєнного Львова. Він є автором першого в Галичині україномовного підручника із фотосправи і його справедливо називають зачинателем професійного національного кіно на західноукраїнських землях. Загалом творчий доробок Ю. Дороша становить понад 12 тисяч унікальних кадрів, що відображають народне мистецтво Галичини, мають науково-пізнавальне і виховне значення, є загальнонаціональним надбанням. Його фотографії публікувалися в працях з археології, етнографії, народного мистецтва. У Львові іменем фотомитця названа вулиця.

Ярослав Коваль – неординарна постать українського фотоаматорського руху Галичини. Його шлях до фотомистецтва розпочався у десятирічному віці, коли хлопчина обміняв карабін, знайдений його старшим братом на околиці села у період Першої світової війни, на фотоапарат.  З того часу своє вміння світливець вдосконалював впродовж усього життя та став особистим фотографом Його Ексцеленції. Із тих часів збереглося близько двадцяти рідкісних світлин із Митрополитом Андреєм Шептицьким.. Фотомитця справедливо називали «ковалем галицької фотографії», а світлини – справжніми реліквіями, адже вони «простягають промені у вічність».

На виставці, зокрема можемо побачити Митрополита Андрея Шептицького, його брата Блаженного Священомученика Климентія Шептицького, генерала Тарнавського та його доньку, а також Кедрову Палату у Підлютому – літню резиденцію митрополита.

Експозицію можна оглянути до 23 квітня цього року.

 

Про це повідомили з Рівненського обласного краєзнавчого музею.

, , переглядів: 344

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *