Відпочинок на Білому озері – гідна альтернатива морським курортам

06.08.2020

Відпочинок на Білому озері – гідна альтернатива морським курортам

У когось відпочинок асоціюється з морем, у когось з горами, у когось з дачею. На Рівненщині справжній курортний відпочинок та оздоровлення символізує перлина Поліського краю – Біле озеро, де розташований однойменний реабілітаційно-оздоровчий комплекс Рівненської АЕС.

 

Цьогоріч в Україні, з відомих причин, популярним став внутрішній туризм, у рамках якого все більше українців почали знайомитися із живописними місцями рідного краю. У Рівненській області найпопулярнішим місцем для відпочинку, до слова не лише мешканців нашої країни, є цілюще озеро Біле. Його по праву називають одним з найчистіших і найпрозоріших озер в Україні. Адже за результатами лабораторних досліджень, що були проведені у липні цього року Вараським відділом ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України» на території РОК «Біле озеро», усі досліджені проби відповідали гігієнічним нормативам.

Цього сезону РОК «Біле озеро» розпочав роботу з 6 липня в обмеженому режимі – лише для працівників електростанції та членів їхніх сімей. Допустимий рівень наповнення наразі становить не більше 100 осіб. Для відпочинку надаються будинки лише із облаштованими внутрішніми санвузлами. Зокрема, кожна особа перед поселенням проходить безконтактний температурний скринінг у медичному пункті.

Як відзначає директор РОК «Біле озеро» Ярослав Устимчик, дотримання усіх карантинних заходів розпочинається вже зі входу на територію комплексу.

«Перед відкриттям сезону усі працівники бази відпочинку пройшли обов’язкове ІФА-тестування та медогляд. На території комплексу дотримано усіх карантинних заходів, зокрема це контролюється як нашим персоналом, так і представниками Нацгвардії. На сьогоднішній день тут відпочили та оздоровились 776 осіб із середнім терміном 4 дні. У порівнянні це лише 20% від заселеності комплексу у минулорічному періоді. Насправді існує дуже великий попит серед населення, проте люди повинні розуміти, що ми, в першу чергу, орієнтовані на персонал РАЕС», – підкреслює Я. Устимчик.

Перед стартом сезону РОК «Біле озеро» зазнав чималих позитивних змін. Ще в травні на території комплексу за кошти Первинної профспілкової організації НАЕК «Енергоатом» зведено великий ігровий майданчик та вуличні тренажери. Силами працівників РАЕС навколо майданчика встановлені бетонні доріжки та лави для відпочинку. Проведено ремонт рецепції, створено яскраву фотозону, на території встановлені нові лави та вказівники. Закуплено нове обладнання для оперативного радіозв’язку керівництва РОК «Біле озеро», рятувальників, пожежної команди, медичних працівників, охорони.

Оновлення відбулися також і в закладі харчування. Тут проведено косметичний ремонт їдальні, оновлено кухонні посуд та приладдя, пошито тюлі та скатертини.

Здійснено поточний ремонт у виробничих і побутових приміщеннях, впроваджено нове обладнання – холодильні камери, котел, пароконвектомат.

Перед входом у їдальню встановлено дезінфікуючий тунель «Unilife», який проходить в обов’язковому порядку кожен відвідувач.

За словами завідувача виробництва їдальні РОК «Біле озеро» Ніни Щербакової, у їдальні забезпечується дотримання усіх карантинних заходів. «Персонал працює в засобах індивідуального захисту та щодня проходить температурний скринінг. Харчування відпочиваючих здійснюється у дві зміни з дотриманням соціальної дистанції, зокрема за столиком можуть розміщуватись лише члени однієї родини. Врахувавши пропозиції відвідувачів, розроблено нове 14-денне меню, затверджене Держпродспоживслужбою. Зокрема, додано більше овочів та фруктів», – розповідає Н. Щербакова.

У перспективі для забезпечення максимально комфортних умов відпочиваючих восени цього року у їдальні планується встановлення кондиціонерів, ремонт фасаду, покрівлі, обіднього залу.

Кореспондент пресцентру РАЕС Юлія КУЛАЄВА

Фото: Надія ТИМОФЄЄНКОЗалишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *