Продаж речей в інтернеті: плюси, мінуси та основні нюанси

PodologRivne
23.07.2020

Продаж речей в інтернеті: плюси, мінуси та основні нюанси

Одним з найпопулярніших товарів для продажу в інтернеті, є, звичайно ж, одяг. Найбільше купується жіночих і дитячих речей, чоловічі трохи відстають за своїм попитом, але і вони також актуальні. До речей додається взуття, сумки та інші аксесуари. І на продажу одягу можна сміливо будувати власний бізнес в режимі онлайн. За даними майданчики продажу речей Shafa.ua ми вирішили розібратися докладніше, які переваги і недоліки у онлайн-торгівлі, і які нюанси можуть супроводжувати подібну справу.

Головні переваги бізнесу з продажу одягу в інтернеті

Мабуть, найважливішим плюсом є постійний попит на одяг. Адже навіть в умовах економічної кризи людям необхідно одягатися і взуватися кожен сезон. А тому продаж речей і буде користуватися популярністю.

Зараз ми говоримо не стільки про створення власного інтернет-магазину, скільки про використання соціальних мереж або спеціальних маркетплейсів, майданчиків з розміщення оголошень в інтернеті. Цей варіант дозволяє почати власний бізнес практично без вкладень. Єдине, що від вас буде потрібно, — це вкладення власних сил і часу для напрацювання бази клієнтів. Ось ще основні плюси подібного бізнесу:

 • високий попит на одяг цілий рік і в різні сезони;
 • можливість непоганої націнки на речі, незалежно від того, старі вони або нові;
 • великі можливості вибору найбільш підходящої ніші для розкрутки бізнесу;
 • відсутність необхідності вкладати великий стартовий капітал.

Чи є недоліки у бізнесі з торгівлі одягом в інтернеті?

Треба сказати, що деякі мінуси у цього виду бізнесу теж є. Їх менше, ніж у деяких інших власних справ, а й ці нюанси треба враховувати для успішних продажів:

 • висока конкуренція серед інших продавців, особливо тих, хто займається закупками нових товарів з Китаю та інших закордонних країн;
 • необхідність знижувати ціну, адже у конкурентів вона може бути нижче при абсолютно тому ж товарі або аналогічному;
 • низька якість одягу може зустрічатися, знову ж таки, якщо ви замовляєте речі з Китаю за низькою вартістю;
 • необхідність чітко стежити за розмірами і параметрами речей, так як часто зустрічається повернення товару саме через невідповідність розмірів.

Головні нюанси по старту власного бізнесу з продажу одягу в інтернеті

Тут теж необхідно враховувати деякі особливості. Ось основні кроки, з яких потрібно починати старт своєї справи.

 1.  Виберіть нішу. Важливо визначитися з тією категорією товарів, яка буде користуватися найбільшим попитом або буде ексклюзивною і не схожою на інші. У першому випадку       будьте готові до великої конкуренції — тут потрібно буде завойовувати клієнтів низькими цінами, високою         якістю обслуговування, швидкою доставкою       та якимись бонусами, знижками, акціями           або презентами. У другому випадку важливо вибрати щось, що буде користуватися великим попитом у вузької категорії        людей. Це може бути, наприклад, спецодяг,       захисні костюми, великі розміри одягу і т.п. Якщо вам дозволяє стартовий             капітал, можна розширити асортимент, включивши в нього і жіночий, і дитячий одяг разом, наприклад.
 2. Виберіть постачальника. Тут вже справа може піти складніше, якщо ви ніколи не працювали з подібним бізнесом. Але варіанти є, і їх достатньо. Якщо ви плануєте займатися      продажами вживаного одягу, можна закуповувати речі в секонд-хендах або замовляти більші партії товару там, де самі секонд-хенди їх закуповують. Нові речі по хорошій вартості, особливо фірмові, можна знайти в стоках і аутлетах, навіть за кордоном. Більш дешеві аналоги категорії no brand можна знайти на оптових ринках. Нарешті, можна закуповувати одяг з Китаю і інших азіатських країн на спеціальних сайтах.
 3.  Виберіть майданчик для продажу товарів. Ви можете створити і власний інтернет-магазин, але цей процес, як правило, супроводжується серйозними вкладеннями розробникам подібних сайтів, а також необхідністю відкрити ФОП. В якості альтернативи сьогодні можна скористатися соціальними мережами, створити сторінку, групу, співтовариство або канал.

А можна продавати одяг на сервісах з продажу речей в інтернеті, таких як, наприклад, Shafa.ua. Тут легко зареєструватися і розміщувати оголошення, а також зв’язуватися з покупцями і постійно бути на зв’язку. Багато подібних порталів з продажу товарів пропонують рекламу і просування оголошень з мінімальними витратами, що вельми зручно і не вимагає пошуку спеціалістів-маркетологів.

переглядів: 260


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *