Що таке фішинг і як з ним боротися?

Регіонтехсервіс
Щасливе
19.09.2022  08:52

Що таке фішинг і як з ним боротися?

Фішинг з англійської мови перекладається буквально як “риболовля”. Проте в ролі наживки виступають посилання на шахрайські сайти. Здобиччю стають кошти на банківських рахунках громадян. 

Для отримання доступу до рахунків шахраї роблять сайти-обманки, ідентичні з оригінальними, і чекають коли довірливий користувач внесе свої особисті дані. Наприклад, почне заходити на сайт свого банку, забажає в слоти грати безкоштовно чи зробить замовлення у магазині. Після отримання логіну, пароля, даних картки та інших важливих даних шахраї зламують вже справжні особисті кабінети користувача та переводять на свої рахунки чужі гроші.

Що ж потрібно робити, щоб не потрапити на вудку шахрая?

Існує кілька основних правил захисту від фішингу:

  1. Не переходьте за підозрілими посиланнями: краще використовуйте для входу на сайт видачу браузера.
  2. Не відкривайте вкладки електронних листів та смс від незнайомих людей.
  3. Своєчасно оновлюйте браузер: у ньому є вбудовані фільтри, які допомагають обчислити сторінки із сумнівною репутацією.
  4. Оформіть окрему картку або гаманець для покупок та зберігайте на ній лише невеликі суми, які плануєте витратити найближчим часом.
  5. Встановіть ліміт картки для розрахунків в інтернеті: так шахраї без додаткової верифікації не зможуть зняти суму, більшу за обумовлену вами.
  6. Придивіться до електронної адреси, за якою збираєтеся перейти: назва шахрайських сайтів мають відмінності в кінці або самому імені компанії. Для цього зайдіть на потрібний сайт із браузера, зайдіть на рядок його електронної адреси та порівняйте з посиланням.
  7. Перевірте підозріле посилання на спеціальному сервісі. Там ви знайдете дату створення сайту – у фішингових сторінок вона зазвичай становить 1-7 днів.

Також дуже важливо не купувати на неперевірених сайтах за передоплатою, адже шахраї не сплять і щодня створюють десятки сайтів-обманок. Тому краще переплатити на ліцензійному ресурсі, ніж втратити всі накопичені гроші на сумнівних сайтах із “вигідними” пропозиціями.

 

переглядів: 176
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *