Кіберполіція України попереджає про атаку вірусу WannaCry

16.05.2017

Кіберполіція України попереджає про атаку вірусу WannaCry

Департамент кіберполіції Національної поліції звертається до українців з рекомендаціями, як не потрапити в пастку до хакерів-здирників, що запустили в інтернет вірус WCry.

Зокрема, кіберполіція не радить переходити за сумнівними посиланнями, що надходять на електронну пошту, адже саме це посилання може бути інфіковане шкідливим вірусом, інформує «Слово і Діло».

Крім того, не варто завантажувати програми, які не є перевіреними, адже вони також можуть бути інфіковані.

Підвищуємо свою продуктивність: 5 простих лайфхаків

Правоохоронці просять усіх громадян, які стали жертвами шкідливого програмного забезпечення «вимагача», звернутися до Департаменту кіберполіції для своєчасного реагування – за телефоном гарячої лінії +380443743740 (з 9:00 до 18:30 в робочі дні) або використовуючи форму зворотного зв’язку.

За інформацією кіберполіції, для запобігання потрапляння вірусу на комп’ютер треба виконати деякі дії.

Передусім необхідно встановити останню актуальну версію операційної системи з останніми оновленнями.

Також необхідно постійно оновлювати програмне забезпечення, яке використовується щодня і тільки з офіційних джерел. Обов’язкова наявність останньої версії антивірусного програмного забезпечення.

Необхідно встановити дієву систему відновлення, щоб зараження ПО не змогло назавжди зруйнувати персональні дані.

Кіберполіція підкреслює: нікому не довіряйте, тому що всі облікові записи може бути скомпрометовано, і з облікових записів друзів у соціальних мережах, колег або партнерів з онлайн-ігор можуть надсилатися шкідливі посилання. Не слід відкривати вкладення, що містяться в електронних листах від незнайомих людей.

Увімкніть у налаштуваннях Windows на своєму комп’ютері функцію Показувати розширення файлів. При цьому буде набагато легше помічати потенційно шкідливі файли.

«Тримайтеся подалі від файлів із розширеннями, як .exe, .vbs і .scr. Шахраї можуть використовувати кілька розширень, щоб замаскувати шкідливий файл як нібито відео, фото або документ (наприклад, 11111.avi.exe або doc.scr)», – відзначають у поліції.

У разі виявлення на ПК нестандартного або невідомого процесу необхідно негайно відключити його від Інтернету або інших мережних підключень (таких як домашнє підключення Wi-Fi) – це дасть змогу запобігти поширенню зараження.

, , переглядів: 251


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *