Шморгун Євген Іванович

Щасливе
Categories: ,
Інформація
Український письменник (голова Рівненської обласної організації Національної Спілки письменників України у 1989-2000 рр.), краєзнавець, видавець, громадський діяч
Дата та місце народження: 15 квітня 1940 року, село Новожуків, Рівненська область.

Освіта: вища. Закінчив Дубенське медучилище, Рівненський педінститут.

Трудова діяльність:

Працював фельдшером, журналістом, керівником Рівненського обласного літоб’єднання і відповідальним секретарем Рівненської організації Національної спілки письменників України. Багато пише для дітей та юнацтва.

Нагороди: лауреат премій імені Лесі Українки, Володимира Кобилянського, Валер’яна Поліщука.

Творчість:
Автор роману „Сніги непочаті” про середньовічну Волинь, повістей на античну тематику, оповідань та віршів про природу і рослинний світ Рівненщини.

Літературну діяльність розпочав на початку сімдесятих років, коли в журналі “Барвінок” з’явилося його оповідання “Грім”. Невдовзі виходять книжки для дітей: “Зелені сусіди” (1978), “Що шукала білочка”, “Дивосил-зілля” (1980), “Що сказав би той хлопчик” (1981), “Де ночує туман” (1984).

У 1989 р. львівське видавництво “Каменяр” випустило збірку “Вогник-цвіт”, а видавництво “Веселка” — повість про Гомера “Дорога до Іліона”.

Євген Шморгун разом з відомим травознавцем на просторах Полісся виявив рідкісні рослини, позначивши на карті місця, де вони збереглися, аби забезпечити їх захист. З подорожніх нотаток складалися книги, серед яких „Мова зела” (про рослинну символіку України).

У 2007 р. у видавництві “Азалія” (Рівне) налагоджено випуск тритомника вибраних творів Є. Шморгуна. У 2008 р. з’явився третій том його творів /1 том (486 с.) виданий у 7 книгах: “Забуті боги предків”, “Мова зела”, “Зелені сусіди”, “Ключ-трава”, “Казочки-розказочки”, “Тиха радість”; 2 том ( 571 с.) включає повісті “Дорога до Іліона”, “Не повтори мене”, роман “Сніги непочаті”, п’єсу “Кличу живих”, есе “Шість століть Велигорських”/.

Як редактор видавництва „Азалія” благословив у світ книги кількох десятків авторів, зокрема і молодих, відкрив нові імена на літературній мапі області.

Був серед засновників літературно-краєзнавчого журналу „Погорина”, що його випускає Рівненська письменницька організація.

Як голова редакційно-видавничої групи з випуску серії книг „Реабілітовані історією” підготував понад 30 книг і брошур про складні сторінки в історії Західної України, долю маловідомих борців за незалежність України.

Багато працює з молодими авторами, голова журі обласного літконкурсу “Перло многоцінне”, відкритого обласного фестивалю власної дитячої поезії “Провесінь”. Упорядник літальманахів творчих дітей Рівненщини “Проріст”, “Наше коло”.

Відгуки

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *