Церковне свято, народні прикмети й заборони 27 березня

Щасливе
27.03.2023  12:30

27 березня за церковним календарем — день пам’яті святого Венедикта Нурсійського. Він народився у місті Нурсія, в родині знатного римлянина, але вирішив стати відлюдником і все життя присвятив релігії.

Юнаком його відправили навчатися до Риму. Але він покинув місто з іншими християнами, які вирішили оселитися далі від столиці. Венедикт пішов у гірське містечко, там зустрів ченця та перейнявся ідеєю стати самітником. Святий Венедикт прожив три роки у печері, за цей час став загартованим духовно й фізично. До нього приходили люди та монахи з сусіднього монастиря, потім відлюдника попросили стати настоятелем і він погодився.

на фото - святий Венедикт Нурсійський, якого вшановують 27 березня

Але преподобний Венедикт мав суворі вимоги до чернечого життя, за це недоброзичливці його мало не отруїли. Тож він залишив монастир та повернувся в свою печеру, куди приходило чимало учнів та послідовників.

Святий Венедикт викликав багато заздрощів серед місцевих кліриків, відтак був змушений залишити свою обитель, піти на гору Кассіно і збудувати власний монастир (Монте-Кассіно). Церковна історія повідомляє, що він зміг воскресити людину силою молитви. Статут, складений преподобним прийняли його послідовники – всесвітньовідомий орден бенедиктинців. Помер святий Венедикт Нурсійський 547 року на території монастиря.

Народні традиції та прикмети

Серед наших предків існувала традиція спостерігати, який сьогодні день і прогнозувати різноманітні явища:

  • грім 27 березня обіцяє урожайний рік;
  • морозна погода свідчить, що холоди протримаються ще тиждень;
  • голосно кричать пташки – до сімейної сварки;

Народне свято 27 березня називається Венедиктів день або Скотник. За народним звичаєм в цей день особливо ретельно доглядали за тваринами, піклуватися про домашню худобу, чистити та мити хлів. Після прибирання приміщення туди звали знахарів та відунів, для читання замовлянь для захисту та оздоровлення рогатої худоби.

Сни, які наснилися в ніч на 27 березня вважали віщими. Народне повір’я  стверджує, що уві сні може відкритися небезпечний таємний ворог.

Що не можна робити

В давнину вірили, що на свято 27 березня існує ціла низка заборон. На безтурботних порушників чекали різноманітні проблеми:

  • не можна брати ножа та інші гострі предмети в руки, рубати дрова – інакше почнуться конфлікти;
  • забороняється ходити в ліс на полювання;
  • особливо забобонні стараються 27 березня не дивитися у дзеркало, бо це забирає життєві сили та провокує хвороби, а старі люди навіть можуть розгледіти у відображенні свою смерть;
  • виходити надвір після заходу сонця – погана прикмета;
  • починається п’ята седмиця Великого посту – не можна споживати страви тваринного походження.

Іменини 27 березня

Іменини святкують: Венедикт, Михайло, Ростислав, Феодосій.

, переглядів: 284


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *