Жінки з нетерпінням чекають свято 8 Березня. Дехто вважає його пережитком комуністичних часів. А ми хочемо зауважити, що це ще один день, коли ви можете сказати приємні слова коханим і дорогим жінкам. Пропонуємо дізнатися 5 фактів про 8 Березня, яких ви не знали.
- Звідки родом свято 8 Березня?
Навесні 1857 року текстильниці Нью-Йорка пройшли “маршем порожніх каструль” по Манхеттену. Таким способом вони вимагали більшої зарплати, кращих умов праці та інших прав для жінок.
Через 50 років в останню неділю лютого 1908 року жінки знову протестували на вулицях Нью-Йорка за право брати участь у виборах. Через рік у цей же час жіночі демонстрації знову повторилися. А в 1910 році 8 Березня вже стало святом усіх американських жінок. Тож 8 Березня родом з Америки.
- Активістки 8 Березня. Хто вони?
Коли починаються розмови про 8 березня, більшість пригадує ім’я Клари Цеткін, але що зробила ця жінка – мало кому відомо.
У 1910 році американки-соціалістки зустрілися з Кларою Цеткін і Розою Люксембург у Копенгагені на Другій міжнародній конференції. І отам дамочки хором і вирішили, що їм потрібне 8 Березня – Міжнародний день солідарності жінок у боротьбі за економічну, соціальну та політичну рівноправність.
- Коли вперше святкували 8 Березня?
Вперше Міжнародний жіночий день святкували 19 березня 1911 року в деяких країнах Європи. Зараз 8 Березня святкують у 40 країнах світу.
- Чому саме цифра “8”?
Саме тоді, коли покинута молодим чоловіком Клара Цеткін (вона була старша на 18 років) і покинута молодим коханцем Роза Люксембург (молодший син Клари Цеткін був молодший Рози на 16 років) втішалися в обіймах одна одної, народилося 8 Березня. Клара і Роза вибрали 8 число неспроста – адже цифра 8 більше за інших нагадує жіноче тіло.
- В Росії 8 Березня святкували 23 лютого
Оскільки Росія тоді жила, на відміну від Європи, за юліанським календарем, то Міжнародний жіночий день відзначали не 8 березня, а 23 лютого. І саме 23 лютого, або 8 березня 1917 року, за новим стилем, жінки Петрограда вийшли на вулиці міста, протестуючи проти війни. Ці масові заворушення і стали поштовхом тієї самої Великої або зовсім невеликої революції.
За матеріалами lady.tochka.net
Щоб весняний настрій оселився у вашому серці і похмурі холодні будні не тривожили – читайте журнал “РІВНЯНИ”.