Останнім часом великі обсяги бурштину на Рівненщині, Волині та Житомирщині видобувають нелегально, а тому вся ця сировина доступна лише на “чорному” ринку та за високими цінами. Саме тому виробляти прикраси з натурального бурштину може не кожний.
Однак сьогодні існує можливість робити прикраси зі штучного бурштину, які відрізняються невисокою ціною і відмінними зовнішніми характеристиками. Такі вироби коштують в рази дешевше, ніж прикраси з натурального каменю.
На виготовленні штучного бурштину можна організувати прибутковий домашній бізнес з символічними вкладеннями на старті. По суті, підприємець починає з 500-1000 гривень.
Виготовити бурштин в домашніх умовах можна кількома способами – можна використовувати скипидарні смолу, шелак і білу каніфоль, або ж виготовити штучний камінь за допомогою желатину.
Перший варіант вважається більш простим у застосуванні. Підприємцю достатньо знайти жерстяну посудину і розплавити в ній скипидарну смолу. Проблем з придбанням матеріалів не виникне – закупити все можна на спеціалізованих сайтах/форумах.
Для початку необхідно приготувати по одній частині скипидарною смоли (1), білої каніфолі (1) та дві частини шелаку (2). Змінювати співвідношення інгредієнтів не рекомендується: надлишок скипидарної смоли призведе до зайвої м’якості виробу, а шелаку і каніфолі – до його ламкості. Насиченість кольору безпосередньо залежить від інтенсивності нагрівання суміші.
Візьміть жерстяну посудину з подвійними стінками і, нагріваючи, розплавте смолу. Після цього додайте шелак – він з’єднається зі скипидаром. У підсумку, вийде біла густа маса, яка згодом ставне більш прозорою. Каніфоль розтопіть в окремому посуді і влийте в масу, коли та стане прозорою. Коли суміш стане максимально рідкою, відлийте у форми.
Увага! Будьте обережними та дотримуйтесь техніки безпеки!
Така маса розчиняється у спирті, але не водою. Проте, виготовлений таким способом “бурштин” не міцний і підійде для речей, які не використовуються кожного дня – наприклад, для сувенірів.
У другому способі використовується желатин, який заливається у ванночку (форму). Коли він підсихає, зверху припорошується блискітками зі слюди золотавого і жовтого кольору, а перший шар заливається другою частиною желатину. Нашарування повторюється стільки разів, скільки необхідно для заповнення форми. Коли маса підсихає, її покривають спеціальним розчином клею – безбарвним або забарвленим у вишневий відтінок.
Зі штучного бурштину можна робити гарні браслети, кулони, намисто, сережки та інші прикраси. Для цього достатньо закупити волосінь (риболовну ліску) та інші витратні матеріали. Однак сфера застосування штучного аналога набагато ширша. Багато майстринь роблять з нього різні фігурки, шкатулки, картини, різні панно.
Реалізовувати подібну продукцію можна безпосередньо кінцевим споживачам за допомогою інтернет-магазину. У цьому випадку прибуток буде максимальним. Іншим способом продажу виробів є їх поставка в магазини біжутерії та подарункової продукції.
Увага! Не використовуйте цю ідею в нечесних цілях та як вид шахрайства. Ви зобов’язані вказувати, що цей “бурштин” штучний, виготовлений вручну і не є результатом процесів, які відбувались мільйони років!
Заробляти на продажі таких виробів зі штучного бурштину можна до 5 тисяч гривень на місяць.
За матеріалами з відкритих джерел