Боровик у Рівному зібрав кращих науковців з усієї України

Щасливе
24.04.2023  14:21

Рівному днями відбувся навчально-практичний семінар, що став дійсно унікальним в період воєнного стану. Мова йде про те, що завдяки зусиллям організатора заходу – проректора з наукової роботи МЕГУ імені академіка Степана Дем’янчука, кандидата юридичних наук, професора, академіка Андрія Боровика у такого рівня заході в режимі офлайн та онлайн взяли участь представники 20 університетів нашої держави.

Науковий навчально-практичний семінар «Наукова робота як шлях до професійного зростання у закладах вищої освіти» мав на меті обговорення актуальних питань сучасної наукової діяльності. Загалом участь в заході взяли більше 350 учасників. Частина з них могли слухати доповіді та обговорювати важливі питання наживо, а ще близько 300 учасників долучилися до обговорення в режимі онлайн.

З вітальним словом до учасників семінару звернулись начальник Департаменту освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації Петро Коржевський, ректор МЕГУ імені академіка Степана Дем’янчука, доктор  юридичних наук, професор Віталій Дем’янчук, ректор Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка, доктор юридичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Євген Соболь. 

Під час семінару було актуалізовано питання академічної доброчесності, обговорено питання формування наукових шкіл в період воєнного стану, науково-методичні підходи до написання дисертаційних робіт.

Особливо високо учасники семінару оцінили доповідь, що стосувалася корупційних ризиків при підготовці дисертаційних досліджень на здобуття наукового ступеня доктора філософії та доктора наук в Україні.

Академік Андрій Боровик зауважив, що останнім часом ситуація з захистом дисертаційних робіт змінилася. Водночас є ще чимало питань, які важко врегулювати на законодавчому рівні та мінімізувати корупційні ризики.

Червоною ниткою всього семінару стали тези про те, що навіть в період воєнного стану освітяни тримають свій фронт, продовжують займатися науковою роботою і навіть в період розвитку інноваційних технологій та штучного інтелекту, ніщо не може замінити наукові, інтелектуальні досягнення реальних науковців.

Усі учасники семінару відзначили високий рівень підготовки заходу.

–        Щиро радію тому, що навіть в період війни ми маємо можливість зустрічатися з колегами, обговорювати актуальні наукові питання та працювати єдиним освітнім фронтом, – поділилася враженнями професор кафедри всесвітньої історії ВНУ імені Лесі Українки, кандидат історичних наук, професор Мирослава Філіпович. – Маю надію, що всі рекомендації, які ми сьогодні обговорили будуть впроваджені в навчальний процес і сприятимуть розвитку наукової діяльності.

Ті, хто були присутні на конференції особисто змогли отримати ще і сертифікати про участь в навчально-практичному семінарі (кількість годин: 12, кількість кредитів EKTS 0.4).

– Це не останній захід подібного типу, ми і далі будемо працювати над об’єднанням наукової спільноти усієї країни саме у Рівному. Адже нам вдалося зібрати науковців від Волині до Херсонщини, від Київщини до Одещини. Тому слідкуйте далі за анонсами наших наукових заходів та обов’язково долучайтеся до участі, – резюмував Андрій Боровик.

 

переглядів: 431


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *