До ЮНЕСКО внесли українську традицію кобзарства та лірникування

Щасливе
06.12.2024  13:19
Українську «Програму з охорони кобзарсько-лірницької традиції» включили до Реєстру належних практик з охорони нематеріальної культурної спадщини Організації Об’єднаних націй з питань освіти (ЮНЕСКО). Відповідне рішення ухвалили 5 грудня на 19-й сесії Міжурядового комітету ЮНЕСКО з питань охорони нематеріальної культурної спадщини.
У другій половині 2022 року «Кобзарсько-лірницьку традицію» було внесено до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України. А вже у 2023 році цю традицію Україна подала на внесення до списків нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО та програму з її охорони.
«Для нас з вами це – визнання наших цінностей, культури, самобутності та ідентичності. Цей здобуток стане частиною нашої великої Перемоги. Неспровокована Україною війна забирає життя українських митців: 133 загинуло, серед них і шестеро братчиків кобзарських цехів, які стали на захист України. Нині росія, як колись імперський та сталінський режими, нищить усе, що пов’язано з українською культурою, зокрема кобзарство та носіїв живої спадщини. Та попри усі спроби позбавити українців свого коріння, наша культура засвідчує незламність», – зазначив у своєму відеозверненні Міністр культури та стратегічних комунікацій України Микола Точицький.
Серед носіїв традиції в числі українських кобзарів та лірників є і наш земляк – дослідник традиційної народної музики та пісенної спадщини Андрій Ляшук. Він є постійним учасником обласних, всеукраїнських та міжнародних фольклорних подій, заходів, приурочених традиційній українській культурі.
«Пишаємося нашим земляком та радіємо, що українська кобзарсько-лірницька традиція достойно представляє Україну в світі. Визнання ЮНЕСКО – це неймовірна можливість промоції української культури, підтвердження її унікальності, багатовікової тяглості розвитку, всесвітнього вагомого мистецького явища і спадщини людства. Визнання сприятиме збереженню та популяризації у світі традиції, яка сьогодні, як і сотні років тому, супроводжує боротьбу українського народу за свободу та незалежність», – розповіла начальниця Управління культури і туризму Рівненської ОДА Любов Романюк.
, , , , переглядів: 35


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *