Долучайся до 14-ого окремого полку БпАК

Щасливе
16.11.2024  08:00

14-й окремий полк безпілотних авіаційних комплексів був створений улітку 2022 за рішенням головнокомандувача ЗСУ. Його завданням було забезпечення переваги над ворогом на найбільш затребуваних ділянках фронту. Тоді такий підрозділ виконував функцію такого собі новаторського для нашої армії експеременту. Спливло більше 2 років. Що змінилося у житті та роботі полку безпілотних авіакомплексів, розповідає офіцер Андрій. 

    • Відомо, що полк, який ви представляєте 2022, за наказом головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, був створений як експерементальне з’єднання. Наскільки можна підсумувати, чи вдалим виявився експеримент? У що він вилився, станом на сьогодні?
    • На той час дрони стали для нас найдоступнішою можливістю щось протиставити тотальній перевазі ворога в артилерії та техніці. Важливість їх застосування була очевидною для всіх. Фішка цього роду військ у тому, що засоби ураження і тактики їх використання постійно еволюціонують, що тягне за собою необхідність постійно вдосконалюватись як операторам так і командирам. Експеримент полягав у тому, щоб зробити саме спеціалізований підрозділ, який буде компетентний у всьому спектрі тактик використання, і зможе швидко виконувати накази на ураження тими засобами і тими тактиками, які будуть найбільш ефективні в поточній ситуації.  А вилився він сьогодні в уже створені Сили безпілотних систем, і в купу крутих підрозділів, чиї відео уражень набирають переглядів більше ніж  шоу в праймтаймі)
    • Ви спеціалізуєтеся на безпілотних авіаційних системах як вітчизняного, так і закордонного виробництва. Давайте їх порівняємо, щоб нашим читачам було ясніше, наскільки конкурентною є наша рідна продукція? 
    • Складне питання.. Навіть не складне, а дуже обємне. На мою субєктивну думку, якби на даний момент українські виробники дронів вільно вийшли на світовий ринок, вони б зайняли сегмент на  мільярди доларів. Могли б на більше, але вперлися б в необхідність масштабування виробництв. Співвідношення ціна\якість\адаптованість до реальних умов у нас круте. І це я не про збирання на кухнях квадрокоптерів).
    • Як у підрозділ потрапили конкретно ви?
    • Пощастило. Був у складі ТРО, бригада охороняла білоруський кордон. Заповнив гугл- форму в інтернеті, де набирали в бойові підрозділи. Боявся, що війна закінчиться а я так і не прийму активної участі в процесах. Дарма боявся).
    • 2022 ви брали участь у визволенні Херсону, цьогоріч долучалися до Курської операції. Де було складніше і чому?
    • Ми багато де брали участь – специфіка така. В одних і тих же операціях в різних людей може бути абсолютно різний досвід, який залежить від різних обставин. Я можу сказати, що десь було легше. А хтось з піхоти – який ногами протоптував стежки по замінованих полях, в той час як ми працювали з дистанції дронами – різко мені заперечить. І буде правий. Можу загальну тенденцію описати – з розвитком дронів підвищується безпека і комфорт оператора. Значно підвищується. Умовно, орали города кіньми, а зараз на тракторі. А іноді Джон Діром на дистанційному керуванні з автопілотом).
    • Як у порівнянні з 2022 змінилися завдання Вашого підрозділу?
    • Завдання знищувати живу силу , техніку, комунікації та логістику. Не змінилося та не зміниться. Різниця тільки у засобах.
    • Полк від початку формувався із бійців з досвідом. Зараз щось змінилося? Чи може до вас приєднатися людина недосвідчена? Що саме для цього потрібно?
    • Ой, скільки там того досвіду було) Приходили люди, раніше чи пізніше, навчалися, вливалися рівноцінно в колектив. Тут питання в мотивації навчатися і здатності навчатися. Так, досвід, як і відповідні рефлекси, моторика – вкрай важливо для пілотів фпв. Є безцінний неоцінений досвід людей, які роками вивчали інженерію та софт БПЛА. Зараз велика частина наших побратимів перейшли для формування нових підрозділів Сил безпілотних систем. Не зраджуючи традицій, ми набираємо до себе тільки добровольців. З розумінням того, що їм потрібно буде тривалий час вчитися.
    • Підпише з вами людина контракт, відслужить, навчиться працювати з БПЛА. Чи можна буде використати ці навики у мирному житті? Якщо так, де передусім?
    • Далеко не кожна людина, яка служить у нас , вміє працювати з БПЛА. Водії, фахівці РЕР, електронщики, програмісти, логісти, техніки. Пілотів менше, але не скажу наскільки. Не можу розголошувати такі подробиці по своєму підрозділу, але колись слухав лекцію одного зеленого берета ( американського, а не наших прикордонників) – у нас на одного бійця, який безпосередньо бере участь у завдання  припадає 5-6 бійців підтримки. Щоб не було як в анекдоті – чи зможу я грати на скрипці після операції)). Якщо людина захоче, то матиме можливість навчитися. Використовувати у мирному житті ..  Ну можна. Агросектор, агродрони. Цигарки з Молдови перекидати). Можна піти в українську приватну військову компанію і продавати в країни Південної Європи і Азії послуги з забезпеяення дронами і розгортання підрозділів. Або в Африці воювати за діамантові копальні. Такий активний туризм. Було б бажання).
    • Похваліться трохи, які саме переваги має служба конкретно у вашому підрозділі?
    • Переваг багато, тому скажу довільну одну. Ініціативи вітаються, людей оцінюють відповідно до їх реальних компетенцій та внеску в спільну мету. І взагалі, командири розуміють, що ефективність створюють люди. І в свою чергу створюють особовому складу максимально комфортні та безпечні умови служби. Дуже гуманний підрозділ до своїх).
    • Наскільки у вашому підрозділі працюють так-звані соціальні ліфти? Від чого, передусім, залежить просування карєрними сходинками?
    • В першу чергу у нас дивляться на рівень компетенцій людини та її мотивованість. Я б не сказав , що у нас якась карєрна боротьба, тому що відповідальність за процеси та людей не дає якихось матеріальних дивідендів. Знаєте, це як ініціативний товариш , який збирає знайомих пограти в неділю в футбол. За це йому не доплачують, але поважають. І для нього важливо це – організувати цей процес. Я сам такий, радий служити з такими людьми, та і командування таких людей цінує.
    • Які саме спеціальності сьогодні найбільше потрібні вашому полку?
    • Я б сказав не спеціальності, скоріше це певні нахили та компетенції. Потрібно багато технічних спеціалістів, отаких рукастих , які і шафу з ІКЕА зберуть по кресленню, і генератор заправлять, запустять. Люди, які дружать з паяльником і електросхемами. Програмісти , водії , пілоти. Я навіть інакше скажу – людина амбітна, здатна навчатися, дисціплінована – вона за кілька місяців активного навчання здатна зайняти 90 відсотків посад.
    • Є якісь особливі вимоги щодо фізичного стану нових бійців? І чи є якісь речі, що можуть перешкодити бажаючим до вас долучитися?
    • Залежить від посад, але з мого досвіду практично не було у нас не людей які не стягували фізично службу. Завжди можна підібрати щось,  що відповідає особливостям фізіологічним людини. Тут скоріше потрібно ставити питання – у рекрута повинні бути професійні компетенції, мотивація, дисциплінованість. Вам буде складно долучитися до підрозділу, якщо ви були засуджені, маєте близьких родичів в РФ або на окупованих територіях. Маєте в біографії керівну посаду в силових структурах за часів Януковича – готуйтесь до проходження поліграфу. Алкоголь і наркотики – дуже сувора заборона. І це не жарт.
    • Розкажіть трохи про такі цікаві кожному матеріальні речі, як побутові умови проживання у полку, грошове, речове забезпечення тощо?
    • Я багато читав в інтернеті про проблеми з цим в інших підрозділах, але в нашому ніколи не стикався. У нас повністю закривають повністю все по нормах. Як таке може бути, щоб не видали форму чи їжу, я навіть не уявляю. Насправді, їжі навіть забагато, ми все не виїдаємо). Так само і з грошовим забезпеченням. Місяць на бойових – від 120 тисяч. Якщо виконуєш функції забезпечення в штабних структурах – від 50 тисяч в місяць. Збоїв на півтори роки я не пам’ятаю.
    • Як до вас долучитися? Яку підготовку доведеться пройти? Наскільки довготривалим є шлях від підписання контракту чи мобілізації і до залучення у бойових діях?
    • Скануйте код або переходьте за посиланням. Там є розширена інформація про підрозділ та гугл – форма, де ви сможете залишити свої дані та подату заявку на розгляд. Потім рекрутер з вами поспілкується ( якщо ви не забудете написати в анкеті свій контактний номер), вам запропонують посаду відповідно ваших побажань. Або не запропонують, якщо ви нам не підійдете). Далі рішення за вами, мобілізація проводиться безпосередньо в підрозділ за вашою заявою про добровільну мобілізацію. А потім БЗВП на навчальному центрі, а потім багато різних навчань залежно від вашої посади. Ну якщо посада бойова. Ніхто вас не підпустить до високотехнологічного і високовартісного обладнання, без купи навчань і без впевненості в вашому рівні компетенцій. За кермо боліда Формули не беруть водіїв з вулиці). І взагалі, готуйтесь до того , що процес навчання буде циклічним. Кожні кілька місяців буде якісь новий засіб і на нього буде потрібно знову вчитися. Навчання у нас, це один з постійних і штатних режимів служби. В нас бійці зазвичай бурчать – коли уже на бойові нарешті, скільки можна тих навчань, а не навпаки.

Анкета рекрута 14 ОП БпАК (https://docs.google.com/…/1FAIpQLSf5jFTPW1t6cb…/viewform)

, , , переглядів: 31


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *