Верховна Рада прийняла законопроект, яким спрощується отримання ліцензії малими винарнями.
Таким чином, невеликих виробників позбавили протреби в отриманні 140 дозвільних документів, аби розпочати виноробну справу. Очікується, що на ринку з’явиться багато нових підприємств, які займатимуться виробництвом терруарних (місцевих) вин, плодово-ягідних та унікальних медових напоїв, отриманих з продуктів власного виробництва.
В 2007-16 роках особливо сприяла тінізації висока плата за ліцензію на право оптової торгівлі алкогольними напоями, яка становила 500 тис. грн. Це призвело до закриття малих виробництв, монополізації ринку та збільшення імпорту.
Майже через десять років непідйомну плату за ліцензію для виробників виноградних, плодово-ягідних вин та медових напоїв відмінили. Проте з’явилась інша перешкода — забюрократизована процедури виходу на ринок. Цей законопроект покликаний привести мале виноробство у відповідність до світових стандартів якості та безпеки. Коли продукт легальний, виробник зацікавлений в його якості, а у держави є всі необхідні інструменти контролю.
До слова, нині офійційно в Україні зареєстрований 61 виробник. Отже виходить, що у кожного в середньому 730 тис. га виноградників.