Як відомо, на організацію і проведення Міжнародного пісенного конкурсу «Євробачення-2017» Україна витратила близько мільярда бюджетних гривень. Експерти вважають, що якби грошима розпорядилися більш раціонально, то витрати вдалося б скоротити.
Член Економічного дискусійного клубу Ігор Гарбарук під час прес-конференції, де підбивалися підсумки пісенного конкурсу, назвав Євробачення «ярмарком марнотратства». Експерт вважає, що бюджетними грошима можна було розпорядиться більш грамотно і раціонально. Тоді і витрати на організацію і проведення конкурсу були б меншими.
“Європи тут немає”: топ-10 країн, де забороняють соціальні мережі
«Багато що вже було сказано про червону доріжку за півмільйона, величезні гонорари українським зіркам і дорогі костюми для ведучих. Безумовно, якісь витрати на особисті виступи співаків потрібно робити. Але якби це були не бюджетні гроші, а кошти, наприклад, спонсорів, тоді інша справа», – зазначив економіст.
За його словами, виступи українських зірок, таких як Руслана або Джамала, під час конкурсу, взагалі не повинні були оплачуватися. Вони, на думку економіста, в першу чергу повинні були думати, як краще показати нашу країну в світовому ефірі.
Ігор Гарбарук також згадав й інші витрати, які не ввійшли в основний бюджет конкурсу, однак пов’язані з ним опосередковано. Це наприклад, ремонт доріг на Лівобережній за 91 млн гривень, з державної скарбниці Києва, медичне забезпечення тощо. Експерт вважає, що можна було обійтися і меншим бюджетом, якби ним більш якісно розпорядитися і оптимізувати ті витрати, які були.