Їх називають “поспішайками” або “нетерплячками” – це діти, які народжуються раніше терміну, важать найчастіше менше кілограма і потребують особливого піклування медичного персоналу та неймовірної любові своїх батьків. Для таких дітей перейти межу ваги у два кілограми – надзавдання, але завдяки зусиллям професіоналів Рівненської обласної клінічної лікарні недоношені малюки мають шанс на щасливе дитинство.
З 2009 року у світі 17 листопада щорічно відзначають Міжнародний день передчасно народжених дітей. Ідея запровадження Дня передчасно народженої дитини полягає у можливості публічно і широко заявити про існуючу проблему в суспільстві, про необхідність вирішення нагальних завдань, з якими стикаються лікарі та сім’ї з недоношеними дітьми, допомогти знайти їм підтримку і розуміння.
У 2014 році Рівненщина приєдналася до Міжнародної спільноти. Відтоді колектив відділення недоношених новонароджених дітей Рівненської обласної дитячої лікарні відзначає “Свято малюка”. Саме в цей день в обласному центрі лікарі та батьки об’єднуються для того, аби підтримати діток, які передчасно народилися.
– Щорічно на Рівненщині народжується близько 15 тисяч дітей, з яких 7-10% – раніше терміну. Завдяки хорошому оснащенню та роботі медиків, на сьогоднішній день у Рівненській обласній дитячій лікарні рятують життя немовлят із малою та екстремально малою вагою (від 500 грамів), – говорить головний лікар Рівненської обласної дитячої лікарні Віталій БОЙКО. – Особливо мені хотілося б подякувати лікарям-неонатологам, реаніматологам, анестезіологам, педіатрам, медсестрам та мамам і татам за їхню важливу роботу, аби потім батьки могли пишатися своїми дітьми, а лікарі – успіхами своїх маленьких пацієнтів.
І справді, внесок лікарів у життя таких діток є неоціненним. Навіть після виписки додому медичні працівники не забувають кожного маленького пацієнта. І “Свято малюка”, яке вже традиційно відбувається у Рівненському обласному театрі ляльок, є прекрасною можливістю для лікарів побачити своїх пацієнтів здоровими та щасливими. А для батьків довести всім, що недоношеність – це не вирок.
– З 2011 року у нашому відділенні виходили більше двох тисяч діток, – розповідає завідувач відділення недоношених новонароджених Рівненської обласної дитячої лікарні Катерина МАКАРЧУК. – Виходити передчасно народжену дитину – це надзвичайно відповідальна, досить складна, довга та клопітка робота. Це зусилля великої команди спеціалістів: лікарів, медичних сестер, батьків дитини. У таких дітей системи організму та органи є незрілими, крім того, вони мають маленьку вагу, тому всі захворювання у них протікають важче, довше, з можливими ускладненнями. У нашому відділенні ми працюємо за новими стандартами та створюємо всі умови для того, щоб дитина мала всі можливості для нормального розвитку. І ми справді пишаємося кожним з наших “випускників”. Адже за час спільного лікування ми всі стаємо великою родиною.
Батьки “нетерплячок” неймовірно вдячні колективу обласної дитячої лікарні й наголошують на тому, що саме їхнє дбайливе ставлення, любов до кожного малюка допомагають батькам повірити в диво і спільно створити диво.
– Говорити, що ці діти приходять у світ невчасно, вельми рано. Насправді ж ці дітки народжуються вчасно. Саме тоді, коли батькам потрібно переосмислити життя, коли слід укріпитися в любові, навчитися терпінню та послідовності, коли необхідно визначити пріоритети, коли так важливо навчитися вірити в Бога щиро, вірити у своє дитя сильно, довірити і довіряти лікарям, – ділиться роздумами мама Іванки Юлія НОВАК-ГОЛУБЄВА. – Дякуємо за підтримку та працю, чистоту та охайність, дбайливе ставлення та привітність, підбадьорення та добро кожному фахівцю із дитячої обласної лікарні.
Саме такі діти, які мають вагу від 500 грамів, є прикладом боротьби за своє життя. Адже в маленькому тільці є велике серце, яке по-особливому відчуває любов батьків та лікарів, і якому лишень трошки треба допомогти, щоб у нього була можливість відчувати щастя, любов, добро, яке підготувало для нього життя.