Громади Рівненщини можуть подавати пропозиції для участі у відборі проєктів з відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, а також із забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб.
Розпочато відбір проєктів відновлення за фінансування Європейського інвестиційного банку.
European Investment Bank спільно з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України оголосив старт відбору проєктів відбудови, реконструкції та капітального ремонту шкіл, дитсадків, адміністративних центрів і об’єктів ЖКГ, а також на забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб.
Проєкти будуть реалізовані за рахунок фінансових угод між Україною та Європейським інвестиційним банком:
- Програми з відновлення України. В ній можуть взяти участь органи місцевого самоврядування.
- Надзвичайної кредитної програми для відновлення України. Подавати проєкти можуть комунальні підприємства та муніципалітети.
Проєкти будуть реалізовані в регіонах, постраждалих внаслідок збройної агресії рф та тих, що зазнали навантаження на соціальну інфраструктуру через значну кількість внутрішньо-переміщених осіб.
Термін реалізації проєктів – від 1 до 3 років в залежності від програми. Кошти будуть спрямовані громадам у вигляді субвенції з державного бюджету.
Проєкти для участі у програмі з відновлення України можна надсилати до 25 червня 2023 р., у надзвичайній кредитній програмі – до 2 червня 2023р. Разом із супровідним листом їх можна відправляти через систему електронної взаємодії органів влади (у разі її відсутності – на електронну адресу Мініфраструктури: miu@mtu.gov.ua).
З умовами участі в проєктах можна ознайомитися за наступними посиланнями:
https://mtu.gov.ua/news/34331.html
https://mtu.gov.ua/news/34332.html
Звертаємо увагу, що Європейським інвестиційним банком визначено «зони безпеки», відповідно до яких реалізація проектів не буде здійснюватися на тимчасово окупованих територіях, територіях, де ведуться активні бойові дії, а також на територіях, що умовно віднесені до:
- «Червоної зони» – території <50 км від зони активних бойових дій або км від кордону з рф та Білоруссю (дуже високий ризик).
- «Помаранчевої зони» – території в межах 50-100 км від зони активних бойових дій або в межах 20-70 км від кордону з рф та Білоруссю (високий ризик).