Директор “Пересопниці” Іван Солодуха: “Щоб про Рівненщину чули по всій Україні!”

Щасливе
27.08.2018  14:06

Молодий та перспективний – без перебільшення можна сказати, що ці слова точно характеризують Івана СОЛОДУХУ. В минулому – начальник відділу культури та туризму Рівненської районної державної адміністрації, а нині – директор культурно-археологічного центру «Пересопниця», він прагне працювати на благо області, і щоб про Рівненщину буяла слава не тільки через незаконний видобуток бурштину, а завдяки туристичній привабливості нашого колоритного регіону.

– Пане Іване, насамперед вітаємо із призначенням на цю відповідальну посаду, бажаємо, щоб ваші плани розвитку «Пересопниці» втілилися у життя!

– Щиро дякую, мені приємно, що під час сесії Рівненської обласної ради депутати підтримали мою кандидатуру на цю високу посаду. І я вже почав працювати для того, щоб плани, які були презентовані мною на комісії, реалізувалися.

 

– Як проводжали вас з минулого робочого місця? Колектив не просив залишитися?

– Чесно, дуже приємно, що колектив просив мене залишитися їхнім керівником, адже ми налагодили гарні стосунки і плідно працювали. Але розуміння того, що реформи в державі відбуваються, процес децентралізації неминучий і завдання, які ставляться перед управлінням, стають неможливими для втілення, змусив мене шукати нові можливості реалізації власних задумів. Мій досвід та напрацювання, вірю, стануть корисними і для «Пересопниці».

 

– Зрозуміло, що презентована вами програма досить об’ємна. Водночас, зорієнтуйте по ключових моментах, над чим вже працюєте для зміни обличчя культурно-археологічного центру «Пересопниця»?

– Насамперед ми проведемо інвентаризацію всього, що знаходиться у нас на балансі. Це важливо для того, щоб ми знали, з чим маємо працювати. Далі будемо контролювати продаж квитків, замовлення екскурсій у нашому центрі. Я переконаний, що такий культурно-археологічний центр, як наша «Пересопниця», може заробляти на себе. Адже у нас є музей книги, археологічний зал, фортеці, наше завдання – це все популяризувати. І саме це, напевно, ключове завдання – створення туристичної привабливості «Пересопниці» як туристичного об’єкту. Вже є напрацювання, щоб створити потужний туристичний об’єкт – древнє Городище (Білівське, Новожуківське та Грушвицьке городища). Також туристичну привабливість мають древня Троїцька церква села Милостів та Миколаївська церква села Пересопниця, яка датована серединою XVII століття.

– Які ще способи залучення туристів до «Пересопниці» ви розглядаєте?

– Мені хочеться, щоб наш культурно-археологічний центр став місцем, куди приїжджали б цілими родинами, куди привозили би закордонних туристів, де проводилися би різноманітні фестивалі. Таке завдання я ставлю перед собою і вірю, що згодом ми будемо говорити не про плани, а втілені в життя ідеї з популяризації «Переспниці».

 

– Днями до «Пересопниці» завітали депутати обласної ради. Що ви їм розповідали під час візиту?

– Я ознайомив їх з роботою та експозиціями закладу. Крім того, розповів про проблеми, які на сьогоднішній день існують у нашому центрі. Зокрема, попросив термінової допомоги, адже капітального ремонту потребує центральний вхід, який знаходиться в аварійному стані. І це проблема, що туристи, які приїжджають до «Пересопниці», мають заходити з тильної сторони центру. Потрібно, щоб «обличчя» культурно-археологічного центру запрацювало.

 

, , , , переглядів: 1 940


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *