Уже другий рік ПриватБанк допомагає розвивати агробізнес завдяки програмі кредитування агропромислового сектору – «АгроКУБ». Уперше у період весняно-польових робіт банк запропонував необхідне фінансування потреб аграріїв з адаптованими графіками погашень.
Цьогоріч весна дещо забарилася, й аграріям довелося проводити посівну в надто стислі терміни. І хоч зерно вже впало в благодатну землю, спочинку в хліборобів немає, адже надалі потрібно дбати про посіви, захист рослин від хвороб та шкідників, підживлення й догляд: лише від продуманої та ефективної роботи можна сподіватися на щедрий ужинок. У ТОВ СГП «Агат», що має місце прописки в селі Симонів Гощанського району, понад усе шанують рідну землю, віддають їй часточку своїх неспокійних сердець, пов’язують із нею сьогоднішній і завтрашній день.
«Нині ТОВ «Агат» має в обробітку 1100 гектарів землі, – зазначив директор підприємства Віталій Друзюк. – Свої паї господарству довірили жителі Симонівської, Бочаницької, Бугринської сільських та Гощанської селищної рад. Люди нам довіряють, є чимало охочих заключити з нами договори оренди. Так що сподіваємося вже восени мати в обробітку 1200 гектарів землі. На своїх землях вирощуємо озимий та ярий ячмінь, озиму пшеницю, соняшник, ріпак і кукурудзу. Щоб мати високий урожай, економити не можна ні на засобах захисту, ні на добривах. І ми цього принципу дотримуємося».
ПриватБанк пропонує аграріям регіону особливі умови кредитування на термін до 12 місяців. Відсотки за кредитом знижено до 2% на місяць, а максимальну суму кредиту «АгроКУБ» збільшено до 1000 000 грн. Головна перевага – це можливість отримати сезонні “кредитні канікули”. Згідно розробленої програми аграрії зможуть погасити кредит таким чином: перші 6 місяців виплачувати тільки відсотки, решту 6 місяців – суму боргу з відсотками рівними частинами.
«Торік придбали кілька одиниць техніки – комбайн, сівалку, жатки до комбайнів, а цьогоріч чекаємо від них віддачі. Маємо також невелику ферму, млин. А для цього всього потрібні чималі кошти. Отож кожен рік розпочинаємо з кредитування, щоб з усіма проблемами впоратися вчасно і продуктивно, – ділиться досвідом Віталій Петрович. – Минулого року скористались програмою «АгроКУБ». На той період ми потребували обігових коштів і погодились взяти 500 тисяч гривень кредиту під два відсотки в місяць. Як уже зазначав, у липні починаємо молотити ріпак, і тоді з’являються перші кошти. Отож відразу й повертаємо відсотки, а тіло кредиту – восени, коли продаємо основну масу зерна».
Цього року держава продовжує програму підтримки. ПриватБанк допоможе аграріям отримувати компенсації за державними програмами. Розмір компенсації при купівлі техніки та обладнання вітчизняного виробництва збільшено до 25%, а для фермерів (до 500 гектарів) – до 40%.
«Такі кредити – велика підтримка для невеликих господарств, адже допомагають вирішити чимало питань, – продовжує Віталій Петрович. – Цьогоріч теж скористалися цією програмою. Це було зробити набагато легше, адже паперова тяганина подолана вже торік. Загалом ПриватБанк пропонує чимало різних програм. Для прикладу, цьогоріч ми придбали жатку в Здолбунові. Якби ми купували її через ПриватБанк, то могли б отримати повернення у 20 відсотків від затрат. Наше підприємство працює, розвивається, отож в майбутньому будемо продовжувати працювати з ПриватБанком, і в наступному році вже розраховуємо на більшу суму. Ми в змозі закрити кредити, сплачуємо вчасно відсотки, тож і до нас є довіра. Доходи в аграрному бізнесі можна отримувати, головне – робити все до ладу, планувати, а ще – вкладати душу й ресурси».
На додаток до компенсації вартості техніки ПриватБанк підписав з урядом меморандум щодо ще чотирьох програм державної підтримки агросектора: здешевлення кредитів для фермерів; здешевлення кредитів підприємствам галузі тваринництва; компенсація 25% вартості витрат для будівництва тваринницьких комплексів; компенсація 80% (до 30 тисяч гривень) вартості насіння вітчизняної селекції. Усі програми підтримки агробізнесу можуть працювати через кредитні програми банку.
ПриватБанк є найбільш «аграрним» банком України, тут обслуговується понад 11 200 рахунків юридичних осіб та понад 3 600 підприємців у сфері агробізнесу. Минулого року сільгосппідприємства отримали через ПриватБанк понад 70 млн грн компенсацій на купівлю техніки.