19 грудня 2018 року до міста Рівного Львівські розробники надіслали Історико-архітектурний опорний план міста. Цей вид містобудівної документації розроблений на замовлення Управління містобудування та архітектури Рівненської міської ради.
- Впродовж трьох тижнів від дати отримання маємо право уважно ознайомитися і прийняти рішення про підписання акту передачі – приймання виконаних робіт чи надати вмотивовану відмову від прийняття документації, – говорить заступник міського голови Рівного Віталій ГЕРМАН. – Історико-архітектурний опорний план міста стане обов’язковим для виконання після його затвердження Рівненською міською радою у встановленому законодавством порядку.
Крім того, заступник мера зауважив, що відповідно до частини третьої статті 2 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» містобудівна документація розробляється на паперових і електронних носіях на оновленій картографічній основі в цифровій формі як набори профільних геопросторових даних у державній геодезичній системі координат УСК-2000 і єдиній системі класифікації та кодування об’єктів будівництва для формування баз даних містобудівного кадастру.
Згідно частини третьої і четвертої статті 17 Закону для населених пунктів, занесених до Списку історичних населених місць України, в межах визначених історичних ареалів у складі генерального плану населеного пункту визначаються режими регулювання забудови та розробляється історико-архітектурний опорний план, в якому зазначається інформація про об’єкти культурної спадщини. Склад, зміст та порядок розроблення історико-архітектурного опорного плану населеного пункту визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.
То ж вже за кілька тижнів стане відомо, чи прийме міська влада Рівного розроблений львів’янами істрико-архітектурний план – про це у наших наступних публікаціях на my.rv.ua