Мотанка – давня українська народна лялька, символ жіночої мудрості. У своїй суті це маленький витвір мистецтва, поєднання минулого і сучасного, це зв’язок з предками, посередник між старшим та молодим поколінням. У культурі українського народу виготовлення оберегової мотанки стає на рівні з мистецтвом вишитих рушників, ткацтвом, мистецтвом кераміки, гончарством та багатьма іншими прекрасними ремеслами. Мотанка є прадавнім сакральним оберегом, їй майже 5000 років: вона з’явилася тоді, коли люди почали вирощувати льон. Сьогодні мотанка – це найкращий подарунок, виконаний в українських культурних традиціях, оберіг свого власника, що здатен захистити його від всякого зла та принести йому гарну вдачу, достаток та здоров’я. Ляльки-мотанки зображають жінку у всіх життєвих проявах – від дівчинки до бабусі, а також матері-берегині, яка захищає своїх дітей в усі часи. Один з найкращих подарунків до Дня матері у циклі весняних свят. Такий сувенір, особливо виготовлений власними руками, може стати оберегом та родинним спадком, котрий ввібрав в себе вікові знання та вірування.
Модель – Соломія Яремчук
(Модель Соломія Яремчук, фотограф Антоніна Матвійчук, з проекту Українські символи. Цикл весняних свят. Культурна спадщина – символіка)
Партнери проекту: управління культури і туризму РОДА, музей фотографії Олександра Харвата, ГО ЛІТЕКО, ГО Асоціація митців Рівненщини