«Митний безвіз» для України: що це значить

Щасливе
25.10.2022  17:00

З 1 жовтня в Україні почала діяти процедура спільного митного транзиту (NCTSі набули чинності зміни до Митного кодексу України.

Це означає, що Україна офіційно приєдналась до Конвенції про спільний транзит та Конвенції про спрощення формальностей в торгівлі, що дозволить товарам набагато швидше переміщуватись між ЄС і країнами спільного транзиту. Відомі ще ці конвенції як «митний безвіз».

На важливості цього приєднання неодноразово наголошувала і Європейська Бізнес Асоціація, і це є ще одним кроком на шляху до спрощення торгівлі між Україною та ЄС і, загалом, вступу України до ЄС.

Безумовно, часом важливі зміни не проходять гладко і потрібен час на оновлення бізнес процесів, навчання персоналу, як в бізнес середовищі так і в державних органах. Відповідно, Асоціація звернулась до Держмитслужби з проханням провести відкрите обговорення перших результатів роботи після запровадження низки змін до Митного Кодексу України (МКУ). Очікуємо на підтвердження дати такої зустрічі.

Адже наразі бізнес все ж бачить, що проблеми пов’язані зі змінами в Митного кодексу України щодо нового порядку гарантування перевезення вантажів під митним контролем. Хоча зазначена норма є європейською практикою, але в перші дні її застосування виявилось, що митниця  і бізнес не готові до процедури гарантування за повними ставками мита, особливо це торкнулось декларацій типу ЕА.

Приймаючи до уваги, що всі зміни до МКУ набули чинності в суботній день 1 жовтня 2022 року, бізнес був вимушений чекати офіційних роз’яснень для митниць до понеділка, а представники бізнесу були поінформовані лише у вівторок, 4 жовтня.

При цьому деякі регіональні митниці станом не середу продовжують відмовляти в прийнятті декларацій типу ЕА вимагаючи додаткових роз’яснень.

Бізнес, звісно, розуміє всю складність ситуації в якій опинилась країна через агресію рф. Водночас, спільнота сподівається на відновлення позитивної практики регулярних зустрічей з фахового та експертного обговорення наявних неузгоджених питань, які негативно впливають на якість митного оформлення і економічну активність,  а як результат – на швидкість роботи прозорого бізнесу та наповнення Державного бюджету України.

переглядів: 331


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *