На Рівненщині у 2025 році ввели в експлуатацію понад 320 тисяч квадратних метрів житла

Щасливе

У 2025 році на Рівненщині прийняли в експлуатацію 322,5 тисячі квадратних метрів житла. Це становить 82,4% від обсягів будівництва у 2024 році.

Дані свідчать про певне зниження темпів житлового будівництва, однак регіон продовжує активно розбудовуватися, зокрема у приміській зоні Рівного.

Яке житло будують і де найбільше

За інформацією Головного управління статистики, більшість нового житла на Рівненщині становлять індивідуальні будинки.

  • 79,3% — одноквартирні будинки (255,8 тис. м²)
  • 20,7% — багатоквартирне житло (66,7 тис. м²)

Понад дві третини нового житла — 70,3% — введено в експлуатацію у Рівненському районі. Це свідчить про активний розвиток передмість обласного центру.

У сільській місцевості обсяги будівництва залишаються вищими, ніж у містах:

  • у селах — 202,8 тис. м² (62,9%)
  • у містах — 119,7 тис. м² (37,1%)

Порівняно з 2024 роком, обсяги будівництва скоротилися як у міській, так і в сільській місцевості — на 19,6% і 16,4% відповідно.

Загалом упродовж 2025 року в області ввели в експлуатацію 3503 квартири. Середня площа однієї становила 92,1 квадратного метра.

У містах квартири традиційно компактніші — у середньому 76,3 м², тоді як у сільській місцевості цей показник сягає 104,8 м².

Для жителів Рівного ці дані означають подальше розширення житлової інфраструктури навколо міста та зростання попиту на приватне житло у передмісті.

, , , , Переглядів: 103

Головні новини


Реклама