Вже не один рік у Рівному створюють унікальні ІТ-продукти, які осучаснюють і полегшують життя не лише в Україні, а й у багатьох країнах світу. Це заслуга РЕНОМЕ СМАРТ (однієї з компаній групи РЕНОМЕ), яка займається розвитком інформаційних технологій. Очолює ж РЕНОМЕ, а разом з тим і просуває ідею “smart city” в Рівному Надія Гладкевич. “Айтішниця” не лише за освітою і діяльністю, а насамперед за покликанням, пані Надія погодилась розповісти читачам про інновації, які з’являються в нашому місті, у стінах групи компаній РЕНОМЕ.
– “Ви – майбутні керівники підприємств”, – казав нам завідувач кафедри професор Павлов. Коли ми це чули, багато хто дивувався: чому керівники, ми ж – майбутні інженери! Закінчувала я факультет автоматизованих систем управління технологічними процесами Київського політехнічного інституту, й основне, що ми вивчали, – це автоматизація виробництва. А зараз часто згадую і переконуюсь: професор був правий. А наукову школу КПІ в галузі автоматизації і зараз вважають кращою. І конкурс на нашу спеціальність, що 30 років тому був 12 чоловік на одне місце, що зараз. Мабуть, звичка мислити логічно, навички до впорядкування процесів, математичний склад розуму, те, що допомагає нині у роботі – саме звідти.
Компанію РЕНОМЕ Надія Гладкевич разом з однодумцями створювала “з нуля”. Нині радіє, що хоча компанія на ринку вже 27 років, “кістяк” професіоналів та “зубрів” IT-технологій, з якими починала працювати, і нині в команді РЕНОМЕ. А досвід першопрохідців, до якого долучився креатив молодого покоління, дав чудову синергію і втілився в компанію РЕНОМЕ СМАРТ, яка займається постачанням високотехнологічних рішень “під ключ” для 18 країн світу – від країн Африки до Прибалтики.
– Насамперед це рішення для фінансових установ, – розповідає Надія Гладкевич. – Кожен третій банкомат в Україні, встановлений нами, функціонує завдяки рішенням РЕНОМЕ СМАРТ. Торік взяли на аутсорсингове обслуговування мережу банкоматів “Ощадбанку”.
Найчастіше пристрої, з якими працюють інженери РЕНОМЕ СМАРТ, слугують в банку своєрідними “точками контакту” з клієнтом. Від безперебійності їхньої роботи значною мірою залежить репутація цього банку. Тому більшість цих установ оцінюють ефективність роботи своїх пристроїв за показником доступності мережі: упродовж якого відсотку часу до нього забезпечено безперебійний доступ?
– Загальна доступність мережі повинна перевищувати 95%, – пояснює Надія Гладкевич. – Пишаємося, що у РЕНОМЕ СМАРТ цей показник ще вищий – у деяких банках він становить понад 98%.
Фахівці РЕНОМЕ СМАРТ супроводжують понад 9 тисяч одиниць обладнання в усіх областях України. І це обладнання, до якого весь час приходять люди, яке щодня перебуває в активному використанні. Компанія постачає свої технологічні рішення до близько 40 банків та має розгалужену систему сервісних центрів, що забезпечує оперативність.
– Продукти для банків, які ми пропонуємо, не мають аналогів в Україні, а за багатьма рішеннями гідно конкурують на світовому ринку, – розповідає Надія Гладкевич. – Один із таких напрямків – “кеш-менеджмент”, це створення систем управління запасами готівки. Інший напрямок – інкасація. Такі програмні продукти цікаві міжнародним “гравцям”, і нині РЕНОМЕ СМАРТ має декілька спільних проектів із найбільшою інкасаційною компанією, яка працює в 130 країнах. Мова йде не тільки про розробку програмного забезпечення, а й про спеціальні пристрої, авторство яких належить фахівцям РЕНОМЕ СМАРТ. Пристрої для інкасації за нашим техзавданням виготовляють у Білорусі та Туреччині.
Активно працюючи на міжнародному ринку, група компаній РЕНОМЕ усвідомлює: якщо не впроваджувати передові технологічні рішення тут, в Україні, у Рівному, ми безнадійно відстанемо від цивілізованого світу. Розвиваючи бізнес, потрібно розвивати суспільство, в якому живемо і працюємо. Саме тому Надія Гладкевич постійно опікується проектами з цифрового перетворення міста не лише як керівник успішної ІТ-компанії, а і як мешканка Рівного. Передусім йдеться про проект “Rivne Smart City” – створення розгалуженої системи “відцифрування” життя міста.
– Електронна демократія – це те, що робить наше життя більш прозорим, а отже – більш впевненим, – переконана Надія Гладкевич. – На жаль, поки що для повноцінного широкомасштабного запровадження електронного врядування в Україні бракує політичної волі та фінансування. Проте, окремі елементи з’являються на місцевому рівні, і саме тут можливе поєднання зусиль влади і бізнесу. Дуже багато елементів “smart city” вигідні насамперед бізнесу, і він буде їх впроваджувати крок за кроком. Приміром, це “розумне житло”: поїхав у відрядження – вимкнув опалення, за годину до повернення – дистанційно увімкнув, аби помешкання прогрілось до твого приїзду. Наша компанія запровадила CRM-систему для обслуговування будинків Житлового Комплексу “Spectrum”. І це вже – елемент “smart city”. Але щоб такі речі ставали системою, потрібне замовлення влади на рішення, які втілить у життя бізнес.
Саме така синергія дала змогу запустити програмне забезпечення “ЦНАП-SQS”. Воно не лише полегшує роботу працівникам центрів із надання адмінпослуг, а й унеможливлює довжелезні черги відвідувачів з купами паперових довідок. Наразі системою вже користуються 26 ЦНАПів України.
– У Рівному все зійшлося оптимально: був запит від ЦНАПу на розробку й відповідні компетенції в наших спеціалістів, – розповідає Надія Гладкевич. – Сподіваємось, що і надалі рівненський ЦНАП залишатиметься взірцем у впровадженні прогресивних ІТ-рішень для всієї України.
…Про задуми цифрових перетворень, які завтра змінять наш світ, а сьогодні народжуються в головах фахівців компанії РЕНОМЕ СМАРТ, ми говорили з пані Надією ще довго. Але ключову думку, яка вселяє гордість за Рівне і за людей, що випереджають час і роблять наше сьогодні прогресивнішим, хочеться виділити окремо:
У Рівному є IT-компанії, які створюють ігри, сайти, займаються аутсорсинговим програмуванням. Утім саме РЕНОМЕ СМАРТ – єдина компанія, яка створює програмне забезпечення як готовий продукт. Переважна більшість рішень є власною розробкою. І головне: вони проходять етапи проектування, конструювання та виробництва безпосередньо в Україні. Тобто це – інтелектуальна власність, яку створюють в Україні, а потім використовують за кордоном, а тому податки від продажу продуктів надходять в український бюджет.
І це беззаперечний показник успіху всіх, хто працює у великій команді РЕНОМЕ та її IT–частини РЕНОМЕ СМАРТ, на чолі з Надією Гладкевич.