Символічно у День науки, 17 травня 2025 року в Одеському державному університеті внутрішніх справ підведено результати ІІІ Всеукраїнського (національного) конкурсу наукових і навчальних видань з права, безпеки та євроінтеграції «Юридика».
Монографії відомого рівнянина, віцепрезидента з наукової роботи Науково-дослідного інституту публічного права, кандидата юридичних наук, професора, академіка Академії адміністративно-правових наук Андрія Боровика здобули перемогу відразу у двох номінаціях конкурсу, а окрему нагороду отримав навчальний посібник, що підготовлений ним у співавторстві з іншими вченими. Про те, як відбувався конкурс і які наукові та навчальні видання здобули перемогу говоримо з Андрієм Боровиком.
Андрію Володимировичу у яких номінаціях здобули перемогу Ваші наукові та навчальні праці і що це за видання?
Моя монографія: «Відповідальність за кримінальні правопорушення проти представників влади: законодавство, доктрина, практика» зайняла перше місце у номінації «Одноосібна наукова монографія з публічного права». Друге місце у номінації «Колективна наукова монографія з публічного права» здобула монографія: «Підприємницька діяльність як об’єкт адміністративно-правового регулювання в контексті євроінтеграційних та глобалізаційних процесів», що підготовлено мною спільно з деканом юридичного факультету Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука, доктором філософії в галузі права, доцентом, академіком Академії адміністративно-правових наук Наталією Деревянко та кандидатом юридичних наук, старшим науковим співробітником Науково-дослідного інституту публічного права Олександром Головачем. Також друге місце у номінації «Навчальний посібник із публічного права» здобув навчальний посібник: «Надання професійної правничої допомоги при вирішенні адміністративних справ в Україні», що підготовлений мною спільно з колективом авторів. Усі ці наукові та навчальне видання були рекомендовані до друку Вченою радою Науково-дослідного інституту публічного права.
Хто здійснював нагородження від організаційного комітету і кому вручали зазначені Вами нагороди?
Як і в попередні роки нагородження здійснювали ректор Одеського державного університету внутрішніх справ, кандидат юридичних наук, доцент, полковник поліції В’ячеслав Давиденко та директор видавництва «Юридика», доктор юридичних наук, професор Катерина Головко. Я отримав нагороди у номінаціях «Одноосібна наукова монографія з публічного права» та «Навчальний посібник із публічного права», а в номінації «Колективна наукова монографія з публічного права», за одноголосним рішенням авторів, нагороду отримала академік Наталія Деревянко.
Андрію Володимировичу Ви уже понад 2 роки працюєте у столиці, але всі і досі Вас зазначають як рівнянина бо саме у столиці Полісся Ви полюбляєте проводити міжнародні та всеукраїнські наукові заходи. З чим це пов’язано?
Перш за все це безпекова складова, якщо ми говоримо про заходи офлайн. Усі онлайн-заходи, такі як конференції, круглі столи, навчально-практичні семінари ми звичайно проводимо у себе у Науково-дослідному інституті публічного права в Києві. Також я та наша команда науковців-професіоналів приймає участь у низці наукових проектів по всій Україні та за кордоном. До підготовки наукових та навчальних видань, що в подальшому рекомендуються до друку Вченою радою Науково-дослідного інституту ми залучаємо фахівців у відповідній галузі з різних навчальних закладів та наукових установ України. А щодо рівненщини, то враховуючи те, що я тривалий час тут працював у мене збереглись дружні стосунки з провідними вченими регіону, науковцями –суддями, адвокатами та прокурорами, які нерідко на практиці бачать складні та проблемні питання юридичної науки, які ми спільно в подальшому вирішуємо.