У Рівному триває процес дерусифікації. Мова і про вулиці, і про знесення пам’ятників. Люди часто діляться своїми думками щодо цього процесу. Один з постів у соціальних мережах не став винятком.
Відомий рівненський фотохудожник Олександр Харват поділився своїми думками щодо скультптури в центрі міста. Яка ніби то і має радянський “присмак”, але, попри це, не вважає, що вона мала би потрапляти під дерусифікацію.
У кожному місті є пам’ятники, різні скульптурні композиції, малі архітектурні форми. Це прикрашає міста, підкреслює їх індивідуальність. А хто пам’ятає, коли була встановлена ця скульптурна композиція на алеї біля фонтану навпроти готелю Мир? Кому-чому присвячена, на честь кого? Нібито до 60-річчя створення СРСР у 1982 р. Кажуть, що натурою для київського скульптора була коханка якогось обкомівського чиновника. Спочатку скульптура стояла обличчям до кіно палацу Жовтень. Але обкомівці обурились, що вона стояла до них спиною і наказали перевстановити її обличчям до них, а до людей спиною (виходить так). На той час на вулиці Директорії не було таких великих дерев і будівля обкому партії була добре видима.
В управліннях культури скульптура не стоїть на обліках, бо не є пам’яткою культури. Цікаво, хто знає її історію, коли, кому, чи вірно те, що я написав, зі слухів?
Мене вона не дратує і на мою думку не повинна буди декомунізованою, хоча й виконана у стилі тогочасного радянського символізму.