НУВГП: соціальна відповідальність та відкритість – наша щоденна місія

Щасливе
13.11.2018  09:00

У сучасному світі відкритість установ та організацій є вимогою сьогодення. Якщо ж мова йде про освітні заклади, то соціальна відповідальність перед суспільством в цьому випадку зростає в рази. Національний університет водного господарства та природокористування, за свою 103-річну історію існування, став прикладом закладу, який несе корпоративну соціальну відповідальність і виконує ряд добровільних зобов’язань, взятих на себе щодо підвищення якості життя та роботи не тільки своїх працівників і студентів, а також суспільства та навколишнього середовища. Без перебільшення НУВГП можна назвати містоформуючим закладом Рівного, без якого наше місто точно мало би зовсім інше обличчя. Саме Національний університет водного господарства та природокористування першим підписався під глобальною ініціативою ООН про соціальну відповідальність та презентував соціальний звіт проведеної роботи. У стінах навчального закладу відбулися і продовжують відбуватися ряд заходів, до яких була залучена місцева влада, бізнес, громадські організації, рівняни, студентство. НУВГП активно долучається до реалізації благодійних програм і спільних проектів, у тому числі екологічних, в інтересах місцевої громади. Університет та науковці розробляють та впроваджують інноваційні технології у розвиток виробничої сфери Рівненщини, здійснюють прикладні дослідження на актуальні теми сьогодення.

МІЖНАРОДНІ ГРАНТИ Працівники НУВГП здобули чотири міжнародні гранти, отримавши понад 6 000 000 грн грантових коштів. Далі лише найцікавіші з них:

  • “Visegrad Urban Creativity Clusters Network” – це проект, що здійснюється за підтримки Міжнародного Вишеградського фонду та Міністерства закордонних справ Нідерландів. За умовами гранту, стороною, що розпоряджається коштами – а це €90 000 – став Національний університет водного господарства та природокористування. Ці кошти університет використав на розвиток креативної економіки Рівного. В рамках проекту було проведено серію професійних заходів, присвячених творчій та культурній індустрії, кожен з яких відбувся у країнах-партнерах: Польща, Чехія, Угорщина та Словаччина, але основна маса – саме в Рівному. Наймасштабнішим заходом проекту став Хакатон креативного підприємництва, переможці якого вирушили у творчу експедицію країнами Європи. Крім того, Хакатон став поштовхом для багатьох людей, адже чимало молоді тривалий час “виношували” в собі ідеї бізнесу, але не знали, як їм рухатися далі. Для прикладу, успішним проектом, який вже реалізовано в місті, завдяки знанням Хакатону є проект здорового фаст-фуду “Шпинат”. Адже сама ідея в подружжя Тимченків вже була, але всі пазли й розуміння того, як втілити ідею в життя, складено після відвідування цього потужного заходу. Завдяки цьому гранту на базі НУВГП було проведено семінари з креативного бізнесу, присвячені побудові власної справи, а всі присутні отримали поради від провідних бізнес-тренерів міста Люблін. Також саме у стінах НУВГП відбувся унікальний захід – Тиждень Volуnські дні DESIGNY 2018. В рамках цього тижня пройшли кінопокази, воркшопи, майстер-класи тощо. Цей тиждень став поштовхом для багатьох рівнян продукувати проекти та подавати їх на фінансування в рамках Громадського бюджету.
  • Завдяки співпраці з Білоруссю НУВГП отримав грант Євросоюзу у сумі 180 000 євро на “Формування підприємницького середовища з виробництва органічних ягід в транскордонних районах України та Білорусі”. Поліські райони Рівненщини ідеально пристосовані для вирощування органічних культур, і тому настав час зробити з цього бізнес. В Європі вирощування органічних ягід є трендом, і помилково думати, що всі ці ринки заповнені. Україна реально може зайняти цю ланку і стати успішною країною в цій галузі. Завдяки цьому гранту буде проведено вісім семінарів, шість з яких вже відбулися. На семінари приходили 60-70 людей, які справді зацікавлені у вирощуванні органічних ягід. Також завдяки європейському гранту буде проведено 6 курсів-тренінгів по 15 занять кожен: як розпочати власну справу, як бути здоровим, як вирощувати органічні продукти.
  • TENOR Towards Circular Economy in Organic Farming / “До циркулярної економіки в органічному сільському господарстві”: проект виконується в рамках Cooperation Programme with Eurasia і фінансується Norwegian Centre for International Cooperationin Education і об’єднує чотири університети та п’ять підприємств: Білорусі, Німеччини, Норвегії, України. Загальна мета проекту полягає в оновленні та інтернаціоналізації підготовки спеціалістів шляхом впровадження підходу “Жива лабораторія” в освіті та науці, дослідженні потенціалу повторного використання ресурсів в органічному сільському господарстві, стимулюванні переходу від парадигми традиційного управління до децентралізації. TENOR Living Lab досліджує можливості використання води, поживних речовин і тепла в органічному сільському господарстві на основі замкненого циклу, заснованому на раціональному використанні ресурсів. Окрім того, проект передбачає зміцнення і розширення партнерських зв’язків шляхом ефективного й раціонального використання інтелектуального та виробничого ресурсів учасників: університетів та підприємств, розвиток досліджень, збільшення баз практики студентів на підприємствах з передовими технологіями, у тому числі в університетах та підприємствах інших країн, розвиток компетенцій викладачів і студентів через академічне партнерство та мобільність.

 

КРЕАТИВНІ ХАКАТОНИ

У стінах Національного університету водного господарства та природокористування було проведено чотири хакатони: хакатон креативного підприємництва; перший студентський хакатон – завдяки якому було обрано п’ять проектів переможців, які вже частково реалізовані. Зокрема, проект студентського телебачення отримав свій старт саме після хакатону. Hack Rivne – перший ІТ-хакатон під брендом міста Рівного проведено спільно з польською компанією Careers Ninja. Переможці Hack Rivne визначені за трьома номінаціями: Smart City, Business App та GameDev, отримали масу цінних подарунків. Global Game Jam – у 2018 році спільно з ІТ-компаніями Рівного організували частину всесвітнього марафону-хакатону Global Game Jam, під час якого тисячі людей з усього світу впродовж 48 годин нон-стоп розробляли ігри. Переможці рівненського туру, до слова, здобули перемоги і в наступних етапах.

NUWEE CHALLENGE

У 2017 році в університеті вперше було проведено відкритий конкурс стартапів. Конкурс ставить за мету виявляти кращих фахівців у сфері інноваційних наукових розробок, формувати інноваційні методи взаємодії фахівців університету, підприємств та професійно-технічних навчальних закладів, створити майданчик взаємодії між підприємствами та фахівцями, які підтвердили рівень професійної майстерності. У 2017 році обсяг фінансування конкурсу був сто тисяч гривень, а вже цьогоріч сума зросла до 150 тисяч. Насправді подібний грант дає свої реальні плоди, адже переможці вже успішно реалізовують свої ідеї. Для прикладу, саме завдяки коштам Nuwee Challenge було створено лабораторію інтернету речей.

 

ВІДКРИТИЙ ШКІЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

Проект орієнтований на школярів, який має на меті заохочення до дослідження та пізнання навколишнього світу. Це перший в Україні проект такого типу. Завдяки цьому діти 6-11 класів мають можливість відчути себе справжніми студентами. Школярі слухають лекції з багатьох дисциплін, відвідують екскурсії та квести і як підсумок – отримують дипломи Відкритого Шкільного Університету. Початок навчання у ВШУ уже незабаром.

ІНЖИРІНГОВА ШКОЛА

Інжирінгова школа НУВГП була створена спільно з компанією Noosphere Ventures в Україні. Це центр дослідження й проектної діяльності, місце проривних інновацій на стику науки і бізнесу. Надзвичайно важливо, що це безкоштовний освітній центр для студентів та ентузіастів.

ЦЕНТР ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ

Враховуючи те, що Рівне має першість в Україні з видачі так званих “теплих кредитів”, тобто серйозно працює над енергоефективністю, то для підтримання цього статусу з допомогою місцевої влади в університеті буде відкрито Центр енергоефективності. У рамках відкриття Центру заплановано масштабний захід – Форум енергоефективності, на який будуть запрошені цікаві спікери та високі гості.

OPEN NUWEE 

У НУВГП відійшли від традиції Дні відкритих дверей, адже стіни університету відкриті щодня. Місія навчального закладу – націлити, спрямувати абітурієнта, щоб він зрозумів свої амбіції, прагнення. Тому в навчальному закладі придумали проект Місяць відкритих дверей – 30 заходів за 30 днів, хоча насправді їх буде в рази більше. У рамках проекту будуть проходити воркшопи, майстер-класи, екскурсії, виступатимуть неймовірно цікаві спікери.

ВІЙСЬКОВА КАФЕДРА

Великим авторитетом серед студентської молоді користується кафедра військової підготовки, яка здійснює підготовку студентів за програмою офіцерів запасу. Навчається на кафедрі 400 студентів з усіх університетів регіону. Одночасно з набуттям військового фаху курсанти проходять важливу життєву школу з військово-патріотичного виховання.

 

, , , , переглядів: 1 199


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *