Вимушено переміщені особи, які до 1лютого отримували допомогу на проживання, отримуватимуть її до 1 березня. Продовжать виплати автоматично.
Про це повідомила директорка Департаменту соціальної політики Рівного Олена Петрик.
Окрім того, з 1 березня 2024 року виплати для ВПО буде продовжено для більшості нинішніх отримувачів, відзначила вона. Так, з 1 березня 2024 року виплати автоматично продовжуються ще на 6 місяців для категорій ВПО, які не мають можливості працювати, а саме:
– особам, які досягли пенсійного віку та отримують пенсію, розмір якої не перевищує 9444 гривень станом на 1 січня 2024 року;
– особам з інвалідністю I чи II групи, дитині з інвалідністю віком до 18 років, дитині, хворій на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність, що підтверджується документально;
– дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа віком до 23 років, зокрема таким, які перебувають у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях, а також батькам-вихователям і прийомним батькам.
“У разі коли особі не буде продовжено виплату допомоги автоматично, але вона належить до вищезазначених категорій осіб, їй може бути призначено допомогу за заявою, – каже директорка департаменту соціальної політики. – Також значна кількість ВПО зможуть отримати продовження виплат ще на 6 місяців, після подання нової заяви на виплату допомоги.”
Олена Петрик наголосила, що допомога на проживання ВПО, які мають на неї право та звернуться за продовженням її виплати з особисто поданою заявою у лютому – березні 2024, призначатиметься і виплачуватиметься, починаючи з 1 березня 2024.
“Однією з умов продовження виплат на додаткові 6 місяців – є те, що середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача не перевищує 9444 грн. на одну особу. Також допомога буде продовжена родинам, у яких один з членів сім’ї доглядає за особою з інвалідністю I групи, або дитиною з інвалідністю віком до 18 років, або за дитиною, хворою на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність, що підтверджується документально. Крім того, допомога буде продовжена малолітнім дітям, які прибули без супроводу батьків, та вагітним жінкам (починаючи з 30-го тижня вагітності),” – наголошує пані Олена.
Згідно з новими положеннями, допомога буде продовжуватися родинам, де один з членів знайшов роботу, зареєструвався ФОП, отримав грант на початок роботи, мають дітей віком до 14 років.
Можуть претендувати на виплату і особи, які зареєструвались як безробітні у Центрі зайнятості.
“Якщо після перепризначення допомоги на додаткові 6 місяців працездатний непрацюючий член родини, який не займається доглядом за дітьми чи особами з інвалідністю, не сприятиме своїй зайнятості (наприклад, зніметься з обліку в Центрі зайнятості), – виплату допомоги буде припинено. Так держава стимулюватиме ВПО до пошуку роботи,” – каже Олена Петрик.
У Рівному внутрішньо переміщені особи подати документи можуть:
у ЦНАПі (майдан Просвіти, 2):
Понеділок, середа, четвер: з 9:00 до 17:00;
Вівторок: з 9:00 до 19:00;
П’ятниця: з 9:00 до 16:00;
– Субота, неділя: вихідний.
У “Просторі Інтеграції” (вул. Словацького, 3-А):
– Вівторок, Четвер, П’ятниця: з 9:00 до 17:00, обідня перерва 13:00 – 13:45 (обідня перерва 13:00 – 13:45)
-Субота, неділя: вихідний.