4 жовтня ПриватБанк та міністерство цифрової трансформації України підписали меморандум про співпрацю, який дозволяє об’єднати зусилля цифрового відомства і найбільш інноваційного банку для розвитку і підтримки доступних, прозорих, безпечних і найменш витратних електронних публічних послуг.
«В Україні фінтех розвинений на рівні навіть вищому від багатьох європейських країн. Яскравим прикладом є ПриватБанк з його досвідом розробки власних нестандартних цифрових рішень. Сьогодні ми підписуємо цей документ для старту співпраці з низки важливих проєктів в рамках концепції цифровізації”, – заявив віце прем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
Як зазначив голова правління ПриватБанку Петро Крумханзл, сьогодні ПриватБанк запускає розробку і реалізацію декількох ключових пілотних проектів в рамках концепції “держави в смартфоні”, при цьому участь банку в проекті буде здійснюватися на не комерційній основі.
“Оформити посвідчення водія або студентський квиток має бути так само зручно і інноваційно, як бути клієнтом ПриватБанку, – зазначив Петро Крумханзл. – Ми готові надати підтримку своїми технологіями і кваліфікованими фахівцями для максимально швидкого запуску публічних цифрових послуг і сервісів».
В рамках співробітництва у сфері діджиталізації країни передбачений повноцінний запуск технології SmartID до кінця 2019-го року. Це дозволить прискорити та розширити зону дії цифрових послуг для громадян країни. Процедура отримання кваліфікованого електронного підпису (КЕП) за технологією SmartID займе менше хвилини, її можна буде провести з будь-якого пристрою підключеного до мережі Інтернет. Не клієнти ПриватБанку також зможуть скористатись цією послугою завдяки ідентифікації за паспортом та ІНН.
Не менш пріоритетне питання – запуск в Україні цифрового водійського посвідчення та цифрового студентського білету у співробітництві з МВС та МОН. За словами члена правління ПриватБанку з питань IT Андрія Гриценюка, електронний студентський квиток в смартфоні – більш, ніж цифрова версія «традиційного» студентського пластикового квитка, це, по суті, окремий додаток для студента. Функціонал електронного студентського наповнюється, виходячи з потреб закладу освіти і студентів. Зараз це експеримент, але з часом можливий повний перехід на генерацію студентського лише в смартфоні та мінімізувати чи повністю відмовитись від друку пластикового студентського.