Рівнянам: 12 простих правил безпечного та щасливого життя з Вашою банківською карткою

Щасливе
23.10.2017  14:57

Ваше життя з банківською карткою схоже на свято – гроші завжди поряд, розраховуватися за покупки можна за лічені секунди, оплачувати комуналку через комп’ютер, а надсилати та одержувати перекази навіть через мобільний телефон. І якщо Ви будете дотримуватися цих простих і реалістичних порад, шахраї ніколи не зможуть скористатися Вашими грішми. Отримуйте задоволення від безпечного користування картками скрізь і завжди.

  1. Паролі, явки. Секрети мають залишатися секретами

 

Найперше правило безпеки, про яке Ви дізнаєтеся в банку з моменту отримання картки, дуже просте. Зберігайте Ваш ПІН-код, логін і пароль від системи Інтернет-банку Приват24 в недоступному для інших місці й нікому їх не називайте.

2. Тримайте картки у себе

Не випускайте свої картки з виду, нехай навіть і під приводом оплати, наприклад, у ресторані або на АЗС. У будь-якому сучасному ресторані є мобільні термінали для приймання карток, якщо таких немає – розрахуйтеся готівкою. Те саме стосується паливних заправок – не полінуйтеся самі підійти з карткою до каси (Ви будете певні, що дані не буде скопійовано). Не забувайте, якщо Ваша картка потрапила до рук чужої людини, найпростіший спосіб викрасти гроші – записати видимі реквізити картки та використовувати їх для купівель в Інтернеті.

Деякі сервіси ще проводять онлайн-платежі без підтвердження одноразовими паролями, і шахраєві достатньо дізнатися Ваше ім’я, номер картки, строк дії та цифри на зворотному боці картки. Шахрай може понести її до каси та прогнати через скімер. Цей пристрій викрадає дані з магнітної смуги. Вдома шахрай за допомогою спеціального пристрою записує Ваші дані на іншу картку – і дублікат готовий.

 

3. Випустіть додаткову картку та встановіть для неї ліміт

Картку, на якій Ви зберігаєте свої основні гроші, краще використовувати тільки для важливих і великих покупок. Для платежів у кафе, ресторанах, а також для оплати інтернет-покупок або отримання грошей за свої товари, використовуйте додаткову картку.

Вона може бути прив’язана до того самого рахунку, що й основна картка, або буде абсолютно самостійною карткою, але у неї інші реквізити: номер, ім’я, ПІН і секретні коди. Отримати таку картку можна в банку абсолютно безкоштовно. Для додаткової картки найкраще встановлювати щоденний ліміт у сумі, яку Ви звичайно витрачаєте на дрібні витрати – це легко робиться в Приват24. Якщо раптом знадобиться більше готівки, змініть ліміт – у мобільному додатку це можна зробити за хвилину. Поповнити картку, не прив’язану до основної, невеликими сумами для поточних витрат можна через Приват24 або мобільний банк так само швидко та безпечно.

 

4. Не залишайте жодних шансів пройдисвітам

Навряд чи без тіні сумнівів Ви віддасте свій гаманець або ключі від дому випадковому незнайомцю тільки тому, що він нібито знайомий Вашого родича чи друга. Ви не повірите шахраєві й, у кращому випадку, пройдете повз.

Сьогодні шахраї не ходять вулицями. Вони освоїли мобільні телефони та SMS. Такий вид шахрайства називається «соціальна інженерія». До нього належать усі методи несанкціонованого доступу до карткових даних або безпосередньо грошей людини, за яких шахраї грають на особливостях психології людини. У такому випадку шахраї представляються працівниками банків або аукціонів, покупцями або продавцями товарів.

Найголовніше – справжній співробітник банку ніколи не телефонує клієнту й не надсилає йому SMS з проханням зазначити особисті дані, номери карток, паролі або секретні коди. Справжній співробітник банку, коли спілкується з клієнтом, чудово знає необхідну інформацію. А паролі для проведення будь-якої банківської операції взагалі призначені тільки для клієнта, вони «живуть» один раз і не повинні нікому передаватися. Якщо Ви продаєте товар через Інтернет, і шахраї під приводом переказу грошей починають телефонувати від імені банку, від такої угоди потрібно відмовитися, якою б привабливою вона не була. «Соціальна інженерія» ґрунтується на довірливості людей і жадібності.

ПриватБанк ніколи не телефонує та не надсилає клієнтам SMS про блокування картки. І тим паче банку не потрібен тризначний код – цифри на зворотному боці картки. Якщо Вам потрібно зателефонувати в банк, то це потрібно робити за номером, зазначеним на картці або офіційному сайті банку.

 

5. Якщо Ваш телефон раптово припинив працювати, заблокуйте картки

Ще один спосіб шахрайства, який поширений в Україні, напряму не пов’язаний з банком. Якщо Ви користуєтеся попередньо оплачуваною карткою мобільного оператора, шахраї можуть легко замовити в будь-якому салоні зв’язку копію Вашої телефонної картки. Для цього вони будуть бомбардувати Вас неочікуваними та безглуздими дзвінками з незнайомого номера, «ненароком» поповнять Ваш телефонний рахунок на незначну суму.

Якщо після таких махінацій Ваш телефон зненацька перестав приймати та надсилати дзвінки, а саме цей номер «прив’язаний» до банківської картки, перш за все зв’яжіться з банком і заблокуйте картки. Це можна легко зробити і в банкоматі самостійно. Тільки потім розбирайтеся з мобільним оператором. Блокування картки – захід тимчасовий, Ви в будь-який момент зможете знову почати нею користуватися, змінивши свій «фінансовий» номер телефону на новий, недоступний шахраям. Якщо дозволяють можливості, для зв’язку з банком можна виділити окремий номер телефону, який Вам не доведеться повідомляти в разі продажу товару, його будуть знати тільки банк і клієнт.

 

6. Ніколи не здійснюйте через банкомат або термінал самообслуговування операцій, які Вам незрозумілі

Саме така схема шахрайства теж є в арсеналі злочинців, які під різними приводами шукають особливо довірливих громадян. Один із найпоширеніших варіантів – «липовий» співробітник банку пропонує підійти до банкомата або термінала самообслуговування та здійснити там якісь операції. Начебто для підвищення безпеки або розблокування переказу. Результат усіх цих дій, як правило, сумний – невідомими Вам операціями Ви підключаєте до своєї банківської картки послугу «Мобільний банк» і даєте доступ до неї тому, хто Вам зателефонував. Зняти гроші – далі справа тільки швидкості рук шахрая та швидкості інтернет-з’єднання.

 

7. Перевіряйте телефон на «віруси»

Понад три мільйони наших клієнтів здійснюють операції за допомогою смартфонів і мобільного банку. Це дуже зручно та швидко, тим паче, що з телефоном клієнт не прив’язаний навіть до дому з комп’ютером. Через мобільний банк Приват24 можна сьогодні зробити будь-які банківські операції, багаторівнева система захисту робить їх абсолютно безпечними. Але й тут потрібно бути обережними. Неможна нікому передавати Ваш пароль від мобільного банку або коди підтвердження операцій із SMS або пуш- повідомлень Приват24. Якщо Ви загубили смартфон, перш за все повідомте не в міліцію, а в банк – своєчасне блокування картки допоможе уникнути неприємностей. Зрозуміло, пароль від Приват24 та ПІН-коди картки неможна записувати в блокнот смартфону або телефонну книгу. Також не варто користуватися Інтернет-банком через публічний Wi-Fi – Приват24 не вимагає великих ресурсів для роботи, вартість мобільного Інтернету буде мінімальною.

Красти гроші шахраям може допомогти й хитрий вірус, який проникає в смартфони. Тому краще не завантажувати додатки для смартфону з незрозумілих сайтів. Це найбільш вірогідний спосіб спіймати троян (програма-вірус, що знаходиться всередині іншої, програми). Також нехай Вас насторожить отримане в SMS з невідомого номера посилання – не відкривайте! І, звичайно ж, інколи перевіряйте смартфон на віруси – антивірусні додатки прості та безкоштовні.

 

8. У банкоматі нічого не буває зайвим

У всьому світі дуже популярною залишається і стара схема, коли шахраям допомагає банкомат. А точніше, установлений туди скімер – пристрій, що зчитує дані з магнітної смуги картки. Скімер легко можна помітити неозброєним оком. Бачите, що зчитуючий пристрій банкомата виглядає незвично або клавіатура банкомата випирає вгору, не ризикуйте. А краще повідомте про це банку, якщо факт скімінга підтвердиться, Ви не тільки захистите свої гроші та кошти інших клієнтів, але й отримаєте премію від банку 🙂

 

9. Фішинг – це не тільки риболовля. Заходьте в електронний банк через двері, а не вікно чи дах

Електронний і мобільний банк Приват24 у порівнянні з традиційним банківським обслуговуванням це майже Гаваї – усе зручно, усе є й нікуди не потрібно ходити. Користуватися Приват24 абсолютно безпечно, щоправда, якщо це справжній Приват24.

Часто шахраї під виглядом листів від банку надсилають на Вашу електронну пошту фальшивку – лист із посиланнями на фальшивий сайт ПриватБанку. Коли починаєте вводити логін і пароль, намагаєтеся увійти в онлайн-банк, дані зчитуються програмою й надсилаються шахраям.

Після того, як Ви ввели логін і пароль – шахраї миттєво вводять їх на справжньому сайті банку, і Вам приходить SMS з паролем для входу. Ви вводите одноразовий пароль з SMS на сайті – копії банку, у цей час шахраї вводять цей пароль з SMS на справжньому сайті.

Щоб не стати жертвами таких шахраїв, ніколи не заходьте на сайт банку за посиланнями з електронних листів або SMS. Якщо ж Ви випадково потрапили на такий сайт, не вводьте жодних даних. Перевіряйте назву посилання. Посилання має обов’язково починатися на https та мати назву: privatbank.uapb.ua або privat24.ua.

 

10. Не бійтеся купувати в Інтернеті, підключити картку для онлайн-оплати та відключити – справа однієї хвилини

 

Для будь-якої Вашої картки можна заборонити онлайн-платежі. Це робиться за хвилину в Приват24. Карткою, заблокованою для оплати в Інтернеті, шахраї просто фізично не зможуть скористатися для купівлі товарів, навіть якщо її дані будуть їм відомі. Коли знадобиться заплатити з картки в інтернет-магазині, Ви зможете на час зняти заборону – на це Ви витратите менше хвилини. Проведіть платіж і заблокуйте знову, зайва хвилина збереже Ваші гроші.

Часто покупців заманюють на підставні сайти, де щось пропонується купити за дуже низькою ціною – авіаквитки, побутову техніку… У форму оплати шахраї вбудовують сервіс переказу грошей з картки на картку із введенням одноразового пароля. Тому ззовні все виглядає звичним: Ви отримуєте SMS з кодом підтвердження, як звичайно під час купівлі авіаквитків через Інтернет. Тільки квитки Ви не купите – гроші потраплять до аферистів. У SMS від банку завжди зазначається мета операції, щоб клієнт міг переконатися, що гроші переказуються саме туди, куди він хотів. Тому ніколи не вводьте код не дивлячись, подивіться текст SMS.

 

11. Для одержання переказу на картку потрібен лише її номер, і більше нічого

 

Перекази між картками та відправлення грошей на картку вже майже перемогли інші способи пересилання готівки – це миттєва операція, зручна, проста та доступна в будь-який час через Інтернет або Ваш мобільний. Безпека таких операцій гарантується міжнародними платіжними системами, за стандартами яких банки й переказують гроші на картки. Ми з радістю ділимося з Вами головним секретом цієї чудової технології. Для переказу грошей на Вашу картку або поповнення її готівкою, відправникові потрібно знати ТІЛЬКИ номер картки. І більше нічого. Коли, наприклад, покупець Вашого товару або благодійник благодійного внеску дуже хоче заплатити гроші терміново й відразу, можете упевнено називати йому 16-значний номер картки, який вибито на лицьовому боці картки.

Якщо покупець або благодійник намагається познайомитися з Вами ближче, дізнатися інші особисті дані – ім’я, номер паспорта, коди ІПН або просить продиктувати інші дані картки, це не має жодного відношення до романтичних знайомств. Це просто шахрай, розмову з яким потрібно відразу ж припинити, а його дані за можливості повідомити банку.

 

12. Будьте завжди на зв’язку з ПриватБанком

Будьте завжди на зв’язку з банком! ПриватБанк завжди готовий підказати, порадити або вирішити нестандартну ситуацію в режимі 24/7/365. Якщо Ви помітили підозрілі пристрої на банкоматі або у Вас виникли підозри в шахрайстві, складнощі з проведенням операції за карткою – не поспішайте. Проконсультуйтеся з банкірами або повідомте про підозрілу ситуацію будь-яким зручним способом:

зателефонувавши на номер 3700 (з мобільного), (056) 716 52 52 або надіславши SMS-повідомлення на номер +38 (092) 302 07 17.

, , , , , , , , переглядів: 1 340


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *