Різдвяна байка про нового міського голову Рівного

Щасливе
26.12.2019  14:00

Відомий у Рівному громадський активіст, Голова правління ГО “Рівненський центр “Соціальне партнерство” Святослав Клічук опублікував допис, який викликав жваве обгвоорення у мережі фейсбук. Святослав поділився роздумами про те, яким повинен бути новий міський голова Рівного. На його думку, ідеальним варіантом для Рівного могло б стати створення нової посади. Окрім мера, місто потрібен сіті-менеджер, а ще стратегія та визначеність у розвитку.

Читайте допис автора в цілому:

Запросило мене Суспільне телебачення на програму “Звіти наживо”, де буде міський голова Рівного Володимир Хомко. На жаль, не буду в місті, взяти участь у програмі не зможу, але своє запитання написав.

А потім став розмірковувати, який він, наш міський голова, чи добре працює. І, якось, так складно стало оцінити ту роботу, бо яка вона та робота Володимира Євгеновича нині? Над якими він завданнями працює?

Загалом, міський голова, в теорії, має працювати над реалізацією стратегії розвитку міста, та ключових програм соціально-економічного розвитку. Які мають розробити і прийняти депутати. Але депутати у нас то Хеловін заборонять, то гейпаради. Ну тобто їм не до стратегій, і не до розвитку. Може не всім, але більшості.

А чим ще наша Рівнерада займається? Матеріальну допомогу людям роздає, земельні ділянки, бюджет ділить. Це більшість питань, які на сесію виносяться.

Коли є стратегія і бачення, куди місто рухається, які цілі перед собою ставить, якими показниками їх вимірює, тоді і можна оцінити. А коли всього цього немає, ну тоді й маємо те що маємо.

Не тільки на мою суб’єктивну думку, але все частіше від різних людей з поса меж чую, що Рівне не розвивається. Депутати доділюють, те що ще лишилося, трохи ділять бюджет та й роздають трохи передвиборної гречки у різних формах.

А мав би бути розвиток. Але розвиток не можливий без мети, цілей. Скажіть, може я забув, куди рухається наше місто, яким воно має бути через 20 років, які цілі, і що міська влада для цього робить?

Спрощу запитання, що роблять депутати, щоб суттєво покращити життя мешканців. А цього просто неможливо досягнути при теперішній економіці міста та бюджеті. Тому питання звучить так – що роблять для того, щоб економіка міста розвивалася, і які галузі є в пріоритеті?

Або що зробили депутати та міський голова, щоб у нас не забирали понад 50 мільйонів грн. по міжбюджетному вирівнюванню у 2019 році, і в 2020 теж?

В кращому випадку міські наші політики дадуть відповіді про те як вони витрачають наші податки, але практично не буде їм що сказати, що вони роблять, щоб наповнити міську скарбницю.

А без суттєвого наповнення, не буде розвитку, бо ми дуже бідна громада. Ну не в порівнянні з Костополем чи Сарнами (не в образу їм сказано), а хоча б з тим же містом побратимом Любліном.

І щоб наші люди хотіли жити не в Любліні, а в Рівному, щось треба суттєво змінювати. Як на мене, Володимир Хомко зробив що міг протягом першого року-двох свого керівництва, далі уже пішов застій.

Як на мене, то йому потрібно подякувати і шукати заміну. Кого?

Я б шукав десь серед людей, які побували успішний бізнес. Які мають досвід і можуть його показати. При чому бізнес, не пов’язаний з бюджетними коштами, чи забудовників, бо ці люди, на жаль, вросли в стару корупційну систему, і з неї не виберуться.

А ще, на мою думку, добре було б мати на чолі міста когось із хорошою західною менеджерською чи бізнес-освітою.

Щоб не говорив фраз типу “це не для наших людей”, а бо “там багато розуму не треба”, а щоб бачив і рівнявся на кращі світові приклади, а не на своє болото. І щоб жив у світі глобальному.

Я таких людей не знаю, але треба їх шукати, гукати, і допомагати прийти до влади. Якщо знаєте, підкажіть. Може це хтось типу директор Ескада М, не знаю, особисто не знайомий. Пишіть в коментарях

Такій людині треба платити хоча б 100 тисяч доларів на рік. Депутати це можуть, якщо захочуть. Де взяти? Наприклад, 5% економії на тендері на стадіон це 14 мільйонів грн., тобто зарплата на 5 років.

Як досягнути економії на тендерах я підкажу, це не проблема.

Перший рік я б поставив таку зп, а далі прив’язав би її до результатів роботи. Варто виставити так званий KPI його оцінювати і по ньому платити. Скільки інвестицій залучено, скільки робочих місць створено, як підвищилась робота КП, на скільки зросли прибутки від комунального майна тощо.

До речі, така людина не обов’язково має бути міським головою, може бути так званим сіті- менеджером, тобто не вибраним на виборах, а найнятим по договору тим, кого вибрали. І депутати це можуть, якщо відволічуться від гейпарадів і Хеловінів, дерибану того що лишилося, а захочуть щоб їх діти і внуки жили в Рівному.

Така от Різдвяна байка вийшла.

, , , переглядів: 663


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *