Що робити рівнянам після відключення аналогового телебачення

Щасливе
08.08.2018  11:00

З 1 вересня відбудеться остаточний перехід на цифрове ефірне телебачення.

Цифрове телебачення – це сучасна технологія телемовлення. Вона головним чином відрізняється від аналогового за характером передачі даних, які транслюються у цифровому форматі. Головні переваги – вища якість зображення та звуку, стабільний сигнал, можливість приймати більше каналів.

Не вперше встановлюється дата переходу на «цифру»,але так само вона і переносилася по різним технічним причинам.

Але на цей раз Дмитро Тарасюк – представник Національної ради України з питань телебачення  та радіомовлення в Рівненській області запевнив,що 1 вересня відбудеться остаточний перехід з аналогового на цифрове ефірне телебачення.

Як то кажуть,діти в школу на перший дзвоник,а Нацрада – вимикати сигнал аналогового ефірного ТБ. Аналогове телебачення, яке використовує для передачі даних електричний сигнал, технічно застаріло. Більшість розвинутих країн, зокрема Німеччина, Франція та США, відключили таке мовлення понад 10 років тому.

Дмитро Тарасюк,представник Національної ради з питань телебачення та радіомовлення в Рівненській області:

Рівненська область на 75% покрита стійким цифровим телебаченням. Як тільки добудують вежу у с.Копань,Демидівського району,то площа покриття цифрового сигналу збільшиться до 90-95%. Вежа закриє територію Демидівського,Млинівського,Радивилівського,Дубенського району та частини Волинської області.

Вранці 1 вересня сигналу не буде у власників старих лампових телевізорів,та від відключення аналогового телебачення постраждають жителі маленьких сіл, які ловлять телевізійний сигнал на кімнатну або виносну антену. Вони ризикують залишитися взагалі без сингалу.

Але цього переходу не відчують глядачі кабельного та супутникового телебачення.

А тому,всім іншим громадянам для зручного телеперегляду необхідно буде самостійно придбати тюнер Т2 та антену до нього.

Основна перевага від переходу на цифровий стандарт – можливість дивитися більше каналів. У Національній раді обіцяють мінімум 32 безкоштовні канали у цифровій якості.

Аби підключити цифрове телебачення, потрібно встановити тюнер Т2, з’єднати його з ефірною антеною і телевізором. Якщо все зроблено правильно, у телевізорі з’явиться стартове меню із налаштуванням каналів. Найпростіший шлях – автопошук.

 

Дмитро Тарасюк, представник Національної ради з питань телебачення та радіомовлення в Рівненській області:

Тюнер коштує разом з антеною дециметрового діапазону,та антенним спуском (кабелем),приблизно до 600 гривень. Самий дешевий тюнер Т2 коштує 300-350 гривень.

Деякі сучасні цифрові телевізори вже оснащені вбудованим тюнером. Аби точно перевірити цю інформацію, потрібно подивитись інструкцію. У розділі технічні характеристики повинна бути зазначена підтримка цифрового стандарту «DVB-T/T2 MPEG-4».

Всі ми пам’ятаємо,коли вперше починали говорити про перехід на цифрове ефірне телебачення,то тюнери Т2 до телевізорів держава видавала безкоштовно для малозабезпечених верств населення. На сьогоднішній день ця державна програма призупинена.Підключати цифрове телебачення доведеться за власний кошт.

На сьогоднішній день українське телебачення продовжує паралельно мовити в аналоговому і цифровому стандартах.З 1 вересня це паралельне мовлення остаточно припиниться,та залишиться тільки “цифра”.

, , , , переглядів: 1 106


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *