Згідно Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального статусу» учасники бойових дій мають право на: «безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування у сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, зокрема, внутрішньорайонних, внутрішньо- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання за наявності посвідчення встановленого зразка, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду – також електронного квитка, який видається на безоплатній основі».
Однак, є перевізники, що відмовляють в пільговому перевезенні учасникам бойових дій. У разі виникнення такої ситуації ВИ ПОВИННІ:
•з’ясувати назву та контактні дані перевізника (дана інформація зазначається в інформаційних матеріалах, розміщених біля водія), та, власне, ім’я самого водія;
•записати номер транспортного засобу, час та маршрут поїздки;
•зберегти придбаний в касі квиток;
• та подбати про наявність свідків відмови у безоплатному проїзді (у разі звернення до суду вони будуть вам потрібні).
НАСТУПНИЙ КРОК:
Ви пишете заяву у трьох примірниках:
•До Національної поліції;
•До Державної служби України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека);
•До органу місцевого самоврядування, де здійснюється маршрут.
До заяви обов’язково додайте копію посвідчення УБД і копію проїзного квитка.
НАГАДАЄМО: За відмову у безоплатному проїзді передбачена адміністративна відповідальність за статтею 133-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Безпідставна відмова від передбаченого законом пільгового перевезення громадян тягне за собою накладення штрафу на водіїв транспортних засобів та громадян – суб’єктів підприємницької діяльності в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
ЗВЕРНЕННЯ ДО СУДУ
Отримати задоволення за особисту образу можна в судовому порядку. В такому разі можна не лише покарати перевізника, але й повернути витрачені на придбання квитка кошти та отримати компенсацію за нанесену моральну шкоду.
НАГАДАЄМО, що учасники бойових дій мають право на безоплатну вторинну правову допомогу. Ви можете не лише безкоштовно отримати консультацію юриста, але й допомогу в підготовці позову та в представленні ваших інтересів в суді.