Нова туристична принада з’явилася поблизу хмельницького міста Нетішин і рівненського райцентру Остріг. На тутешній водоймі Хмельницької АЕС щороку зимують майже дві сотні лебедів. Білі красені зовсім не бояться людей. Щодня подивитися і погодувати цих диких птахів сюди приїжджають цілими родинами із різних регіонів.
Щойно на березі з’являються туристи, до них підпливає сотня лебедів – пернаті звикли, що люди їх підгодовують.
— Інколи бачу тут цілі родини з дітьми, студентів. Роблять фото, підгодовують птахів, — розповідає місцевий рибалка Володимир Борисюк. — Навіть в люті морози водойма не замерзає, тому вже кілька років тут зимують дві сотні птахів. Лебеді давно не бояться туристів, спокійно підходять до них і навіть беруть хліб із рук.
Поглянути на зграю лебедів Сергій Петрук із Нетішина привіз онука. З собою прихопили кілька буханців хліба.
— На водоймі поблизу села в Ізяславському районі є також кілька лебедів, — каже пан Сергій, — але тут птахів значно більше, дитина давно просилася їх побачити, погодувати з рук. Видовище і відчуття – неймовірні!
Птахи миттю з’їдають хліб. Це й не дивно, адже коли в зграю збираються дві сотні пернатих, кинутий шматок завжди дістається найбільш моторному.
Орнітологи кажуть, що така кількість птахів на тутешній водоймі – не дивина, адже цю воду використовує хмельницька «атомка». Її сюди зливають після охолодження контурів реактора, тому водойму не сковує крига. Також птахам є чим поживитися – у теплій воді велика кількість водоростей і молюсків.
— Коли стоять люті морози, то температура води 5-6 градусів, — пояснює керівник відділу охорони навколишнього середовища Хмельницької АЕС Олександр Левицький. — Нещодавно зловили лебедя, який мав на лапці спеціальне маркувальне кільце. Виявилося, що прилетів сюди аж з Угорщини!
На цій водоймі Нетішина можна побачити 30 видів рідкісних пернатих. Приміром, чорного лелеку, який занесений до Червоної книги Україні.